Yatırım Yapılabilecek En İyi Altcoinler 2021

Öne Çıkan Altcoinler 2021

Yeni yıl için yatırım yapılabilecek altcoin arayışındaysanız bu makale size yardımcı olabilir. Bu makalemizde birçok analistin 2021 yılı için olumlu yorumlar yaptığı altcoin derlemesini sunacağız. Eğer 2021 yılı için en iyi altcoin listesini araştırıyorsanız, (yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte) karar vermeden önce aşağıdaki listeye de bakmak isteyebilirsiniz.

Görseller için kaynak

Piyasada binlerce altcoin bulunuyor ve altcoin ticareti yapan herkes 2021’de ticaret yapmak için en iyi altcoin alternatiflerini merak ediyor.

Siz de kripto para ticareti yapmak istiyorsanız ve işin başındaysanız ilk önce temelden başlamalı ve altcoinlere dair temel bilgileri edinmelisiniz; “altcoin nedir?”

Altcoin Nedir?

Altcoinler, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’e alternatif olan coinler olarak öne çıkar ve  “altcoin” olarak adlandırılırlar. Bitcoin pazar payı açısından en fazla ticareti yapılan kripto paradır ve diğer kripto para birimleri olan altcoinler Bitcoin’e nazaran daha az piyasa işlem hacmine sahiptirler. Bitcoin kapasite açsından daha büyük yer işgal etse de, kripto para yatırımı yapan birçok kişi altcoinlere de gün geçtikçe daha fazla ilgi gösteriyor ve kripto para ticareti planını altcoinler üzerinden gerçekleştiriyor. Parakazanmap ekibi olarak bu makalemizde, 2021 yılı içerisinde yatırım yapılabilecek kripto para birimlerine yoğunlaşmaya çalışacak, bu anlamda öne çıkan altcoinleri listeleyeceğiz.

 

Yatırım Yapabileceğiniz En İyi Altcoin 2021

2020 yılı bitiyor ve birçoğumuz için kötü bir yılı geride bırakıyoruz. 2021 yılına iyi başlamak ve yeni yılı her anlamda kazanarak geçirmek istiyoruz hepimiz. Yeni yıla girerken yatırım portföyünüzü gözden geçirmek ve yatırım yapılabilecek dijital para birimleri hakkında detaylı bir araştırma yapmak birçoğumuzun tasarladığı bir plan. Bu makalemizde yeni yıl için para kazandırabilecek altcoin alternatiflerini araştırıyor ve kazanç sağlama ihtimali olan para birimlerini listeliyoruz. İşte bazı analistlerce 2021 yılı için olumlu yorumlar alan dijital para alternatifleri;

Ethereum

2021 yılı için en iyi performans sergilemesi beklenen altcoinler arasında ilk sırayı Ethereum alıyor. Ethereum geçtiğimiz süre içerisinde önemli derecede bir ticari hacme ulaştı ve birçok Ethereum satın alarak para kazandı.

EOS ve NEO gibi güçlü altcoin rakipleri ile karşı karşıya olsa da, Ethereum 57,538,729,514 dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin’den sonra en büyük ikinci madeni para olarak öne çıkıyor.

Eğer, “Altseason” 2021 yılına kadar devam ederse, kripto para analistleri daha önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçip geçemeyeceğini görmek adına en iyi altcoinlere bakacaklar. Daha önceki yüksek seviyesinin 1.394 dolar olduğu göz önüne alındığında, Ethereum’un daha uzun bir yola sahip olduğu söylenebilir.

Ethereum yatırımı yapmak istiyorsanız, Ethereum’un 2016’da Ethereum (ETH coin) ve Ethereum Classic (ETC coin) olarak ikiye ayrıldığını gözden kaçırmamalısınız.Bu yüzden satın almak ve satmak istediğiniz coinlerin borsa sembollerini her zaman bir kez daha kontrol edin.

Litecoin

2021 yılı için öne çıkan bir diğer altcoin alternatifi de Litecoin’dir. Kripto para piyasasında yer alan ilk altcoin alternatiflerinden biri olan Litecoin piyasa değerine göre en büyük 20 kripto para biriminden biridir. Litecoin, 2020’nin son ayları itibariyle 6.550.578.125 $ bir ticaret hacmine sahip.Bu altcoine dair yapılan analizlere göre, Litecoin’in fiyatının 2021 yılında artma ihtimali oldukça yüksek.

Cardano (ADA)

Cardano, sadece 2021 yılı için değil, uzun soluklu olarak ileriye dönük yapabileceğiniz yatırım araçlarından biri olabilir. Halihazırda, bu para piriminin pazar kapasitesi yaklaşık 4.854.784.373 dolar.

Bu kripto para, aynı zamanda blok zincirinde akıllı sözleşmelere izin verme yeteneğine sahip olacak bir madeni para olarak öne çıkıyor. Cardano, beş aşamalı bir yol haritasına sahip; Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Halihazırda, Shelley dönemindeyiz ve bir sonraki dönem, akıllı sözleşmelerin lansmanını da içermesi gereken Goguen dönemi olacak.

Ripple (XRP)

Ripple da 2021 yılı için önem atfedilen en iyi altcoinlerden biri. Ripple, gerçek finansal sistem içerisinde değişiklik amaçlayan benzersiz bir altcoindir. Ripple ya da kısa adıyla XRP, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak adına kripto para birimleri arasında bir köprü görevi görecek şekilde tasarlanmıştır. Bu altcoinin potansiyelini şöyle açıklayabiliriz; mevcut finansal sistem içerisinde uluslararası para transferi için kullanılan SWIFT sistemi uzun işlem süreleri ve yüksek ücretler gerektiriyorken, Ripple saniyeler içinde uluslararası para transferleri yapabiliyor

Ripple’ın temel amacı, uluslararası işlemleri kolaylaştırmak olduğu için, bu dijital paraya değer atfedenler daha çok büyük finans kurumları olarak öne çıkıyor. Biz bu yazıyı yazarken, Ripple’ın 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 13.572.024.210 dolar, pazar kapasitesi 20.976.800.978 dolar.

Tezos

Bazılarımızın belki adını ilk defa duyduğu Tezos altcoini de 2021 yılına yönelik yapılan analizlerde potansiyel vaadeden ve yatırım yapılabilecek altcoinler arasında yerini alıyor. Tezos’u özel bir altcoin yapan şey ise şu ana kadarki en uyarlanabilir altcoinler içerisinde yer alan bir coin olmasıdır.

Sahip olduğu eşsiz özellikler göz önüne bulundurularak, Tezos’un yeni yılda değer kazanacağı beklenebilir bir şeydir.

 

IOTA

Son olarak, 2021’de ticareti yapılabilecek bir diğer altcoin olan IOTA’yı analiz edelim. Çoğu kripto para, blok zincir teknolojisine dayansa da IOTA farklılık taşır. Her şeyden önce, IOTA bir blok zinciri değil, yönlendirilmiş döngüsel olmayan bir grafiktir (DAG). Bu şu anlama gelir; işlemleri bir zincire yerleştirmek yerine, IOTA transferleri bir ağa veya Tangle denilen yere yerleştirir.

Uzmanlara göre bu sistematik, işlemleri ve işlem sürelerini kolaylaştırıyor ve tüm Nesnelerin İnterneti (IoT) ekosistemi için yüksek ölçeklenebilirlik sağlıyor. İşte tam da bu özellik, IOTA’yı geleneksel ve popüler altcoinlerden uzaklaşmak isteyenler için yatırım yapılacak en iyi altcoinlerden biri yapıyor.

2021’de İşlem Yapacak Diğer Altcoinler

Yukarıda ele alınan ve sunulan altcoinler en fazla dikkat çeken ve öne çıkan kripto paralar olsa da, satın alınabilecek ve takibe alınacak çok daha fazla altcoin olduğunu kabul etmeliyiz. 2021 yılı için favori görülen ve işlem gören diğer altcoinler Bitcoin Cash, EOS, Tether, TRON ve ChainLink’tir.

Bitcoin Cash: Bitcoin Cash, 2017 yılında piyasaya sürülen bir Bitcoin forku olarak öne çıkar. Bu kripto para temel olarak, işlemleri daha hızlı ve daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. Sonuç olarak, birçok başarılı Bitcoin yatırımcısı 2021’de BCH ticaretine olumlu bakıyor ve bu konuda potansiyel görüyor.

EOS: EOS de parasal işlemleri kolaylaştırmayı ve bu konudaki performansı artırmayı amaçlayan etkileyici bir akıllı sözleşme platformu olarak dikkat çekiyor.

Tether: Tether, popülaritesi artan ve ticaret hacmi yükselen başka bir altcoindir. Tether, bir USDT 1 dolara eşit olan bir stabilcoin olduğundan, Tether’e yatırım yapmak finansal belirsizlik dönemlerinde idealdir. CoinMarketCap’e göre, Tether toplam piyasa değeri açısından üçüncü sırada yer alıyor.

TRON:  Torrent yöntemlerini ve içerik paylaşımını daha güvenli ve etkili hale getirebilecek başka bir yenilikçi altcoindir TRON. Bu kripto parada, kullanıcılar verileri ve madeni paraları üzerinde tam kontrole sahiptirler. Halihazırda, dört milyondan fazla kullanıcısı olan TRON, Kasım 2020 itibarıyla TRX, piyasa değerine göre en büyük kriptolar listesinde 16. sırada yer alıyor.

ChainLink: 2021’de yatırım yapmaya değer başka bir altcoin olan ChainLink, akıllı sözleşmeler ve gerçek veriler arasındaki boşluğu doldurabilen merkezi olmayan bir “oracle” ağıdır. Teknik özellikleri göz önüne alındığında, ChainLink’in piyasa değeri açısından en iyi kripto para birimleri arasında yer alıyor olması şaşırtıcı değildir.

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı