Trendyol Express Taşıyıcı Olma Şartları ve Başvuru

Kurye hizmeti sağlamak ve bu alanda yatırım yapmak istiyorsanız, Trendyol’un kendi kurye ağı olan Trendyol Express seçeneğine yönelebilirsiniz. Bu makalemizde, Trendyol Express taşıyıcı olma şartlarından ve başvuru sürecinin nasıl işlediğinden bahsedeceğiz.

 

Trendyol Express Taşıyıcı Olma Şartları

E-ticaretin gelişmesiyle Pazar payını arttıran alanlardan biri de taşımacılık ve kurye hizmetleri. Amazon, Hepsiburada ve Trendyol gibi platformlar gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer ediyor ve bu durum da alternatif kargo ve kurye seçeneklerini beraberinde getiriyor.

Rekabetin artmasıyla birlikte birçok e-ticaret firması kendi kurye ağını kurma alternatifine yöneliyor. Trendyol da kendi teslimat ve kurye ağını kurma girişiminde bulunan firmalar arasında yer alıyor. Trendyol Express adıyla kurulan bu sisteme taşıyıcı olarak girebilir ve Trendyol Express kuryesi olarak hizmet verebilirsiniz. Nispeten daha düşük bir sermaye ile girişebileceğiniz bu yatırım oldukça tatmin edici düzeyde bir kazanç olanağı sunuyor. Aşağıda, Trendyol Express taşıyıcısı olma ve başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Trendyol Express Nedir ? 

Trendyol Express, Trendyol firmasınca hayata geçirilen bir kurye ağı/taşıma sistemdir. Söz konusu firma bu yolla, sattığı ürünlerin müşterilere daha hızlı ve güvenilir bir biçimde teslim edilmesini amaçlamaktadır. İlk aşamada İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya gibi nüfus yoğunluğu yüksek olan şehirlerde başlatılan bu sistem, gün geçtikçe diğer şehirlere de yayılmaktadır.

Nasıl Trendyol Express Taşıyıcısı Olabilirim ?

Trendyol Express’te taşıyıcı olmak için atmanız gereken ilk adım, Trendyol Express’in web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formunu doldurmadan önce aşağıdaki şartları sağladığınızdan ya da sağlayabileceğinizden emin olmalısınız;

– 5 yaşından küçük bir ticari araca sahip olmak (Caddy, Doblo vb.),

– Yoğun tempo ve esnek çalışma şartlarında çalışmaya gönüllü olmak,

– B sınıfı ehliyete sahip olmak

– SRC ve K1 gibi belgelere sahip olmak,

– Güçlü iletişim yeteneğine sahip olmak,

– Trendyol Express ağının olduğu ve başvurusu yapılan şehirde ikamet etmek 

Trendyol Express Taşıyıcı Olmak Kazandırır mı? 

Trendyol Express kuryesi olmak yatırım yapabileceğiniz en kârlı iş fikirleri arasında yer alıyor ve tatmin edici bir kazanç olanağı sunuyor. Kazanç miktarınız genel olarak başvuru yapacağınız şehrin genel profiline göre değişmektedir. Ancak, özellikle İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi şehirlerde Trendyol Express taşıyıcısı olmanın getireceği kazanç diğer şehirlerden daha yüksek olacaktır.

Trendyol Express Taşıyıcı Olma Maliyeti Ne Kadardır?

Trendyol Express taşıyıcısı olmak günümüz şartlarında 100-150 bin TL gibi bir sermaye ile yapabileceğiniz işlerden biri. Buradaki en büyük maliyet, Caddy ve Doblo benzeri ticari araç satın almak için ayıracağınız para olacaktır. Şahıs şirketi kurma, SRC belgesi edinme vb. gibi şartlar da harcama yapacağınız diğer maliyet kalemleri arasında yer almaktadır.

Trendyol Express İletişim Bilgileri

 

Trendyol Express Tel:  0850 759 15 15

Trendyol Express Web Sitesi: https://trendyolexpress.com/

Trendyol Express Taşıyıcı Başvuru: https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı