Starbucks Bayilik Şartları 2021 | Starbucks Franchise Bedeli

Hedef kitlesi çalışan ve öğrenci kitlesinden oluşan Starbucks, ürün çeşitliliği ve kalitesi sayesinde yükselen bir dev olmuş; özellikle sıcak çikolata, filtre kahve çeşitleri, espresso, kek, sandviç ve muffin gibi yiyecek çeşitleri ile beraber cafe sektöründe ünlü bir isim haline gelmiştir. 1971 yılında ABD’de kurulan, ve günümüzde dünyanın 65 ülkesinde, 22 bini aşkın mağazasıyla hizmet veren Starbucks, “Benzersiz kahve” sloganı ile yola çıkmış ve dünyanın en çok kahve kavurma işlemini gerçekleştiren şirketi haline gelmiştir. Kısa sürede pek çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmış olan şirket, doğal olarak Starbucks Bayilik veriyor mu? Starbucks Franchise Bedeli ne kadar? gibi soruların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Starbucks Bayilik Veriyor Mu? (Starbucks Franchise Sistemi)

Starbucks bayilik sistemi yerine, açıldığı ülkelerde markasını bir şirkete satma mantığı ile ilerlemektedir. Şirket bu kapsamda markasının Türkiye’deki haklarını, Shaya Kahve’ye sattığını açıklamıştır. Yani şirketin tüm yeni mağaza açılımları Shaya Kahve tarafından yürütülmektedir.

Shaya Kahve, Türkiye içerisinde yer alan tüm Starbucks operasyonlarını yürütmekte olup, dışarıdan herhangi bir girişimciye Starbucks Bayiliği vermemektedir. Shaya Kahve Türkiye’de açılan tüm mağazaları bizzat merkezinden açmakta olup, buradan yönlendirmiş olduğu müdürler ve personeller ile yönetmektedir. İşe alım süreci ise yine Shaya Kahve tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de 150’yi aşkın Starbucks mağazası yer almaktadır. Bu mağazalar şu an için İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Adana, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Aydın, Çanakkale, Sakarya, Hatay, Gaziantep, Afyon, Mersin, Muğla, Edirne, Antalya, Denizli, Bolu, Tekirdağ, Samsun, Diyarbakır ve Çorum’da yer almaktadır. Diğer şehirler için yapılan çalışmalarda, genellikle şehrin en büyük AVM’si tercih edilmekte olup, üst katlardaki mağazalar ele alınmaktadır.

Yeni Starbucks mağazalara için işlenen politikalardan birisi de gelen AVM davetledir. Çünkü, Starbucks mağazaları dünyanın her yerinde belirli bir potansiyel edinmiş olup, bulunduğu alanlara da büyük değerler katmaktadır.

Sonuç olarak Starbucks Franchising Veriyor mu? Starbucks Bayilik veriyor mu? gibi soruların yanıtları olumsuz olmaktadır. Maalesef Starbucks Franchise vermemektedir.

Starbucks Bayilik Şartları Nelerdir?

Starbucks yabancı kökenli bir şirkettir. Türkiye’de ve Dünyada faaliyet göstermeye başladığından beri hiçbir şekilde, bireysel yatırımcılara bayilik vermemiştir. Sadece şirket kararınca şube açma prosedürünü uygulamaktadır. Bu nedenle isim hakkını da başka şirketlere ya da kişilere vermemektedir. Bayilik vermese bile sürekli eğitimler vererek, denetimler yaparak, franchise sistemini kendi bünyesine farklı şekillerde entegre ederek uygulamaktadır. Dolayısıyla Starbucks Bayilik şartlarından söz etmek mümkün değildir.

Starbucks Bayilik Bedeli

Üstte bahsettiğimiz gibi Starbucks, Türkiye’deki faaliyetlerini tamamen Shaya Kahve firmasına vermiştir. Tüm bayilikler ve açılacak mağazalar bizzat merkez tarafından yürütülmektedir. Bu yüzden Starbucks Bayilik Bedeli ve Starbucks Franchise Bedeli hakkında konuşmak pek de mümkün değildir. Yine de aşağıda vereceğimiz iletişim kanallarıyla firmaya ulaşabilir ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Starbucks Bayilik Başvurusu

Starbucks Bayilik Başvurusunda bulunmak için aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Mail: infostarbucks-tr@alshaya.com

Telefon: 44 44 SHY / 44 44 (749)

Web: starbucks.com.tr

Shaya Kahve;

Mail: info-tr@alshaya.com

Telefon: 44 44 SHY / 44 44 (749)

Web: shaya.com.tr

Starbucks Franchise Değerlendirmesi

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 2.26 ( 4 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı