Penti Bayilik Şartları 2021 | Penti Franchise Bedeli

1950 yılında Yasef ve Mois Kariya kardeşler tarafından Türkiye’de kurulan Penti, 300’ü aşkın aşkın sayıda bayiye sahiptir. 1950 yılında ülkemizde sanayileşme oldukça sınırlı bir durumdaydı. Bu dönem içerisinde iki girişimci kardeş güçlerini birleştirerek, şirket için önemli bir adım attı. Penti, ilk olarak 1970 yılında Öğretmen Çorap adını alarak, İstanbul Bayrampaşa’da üretime başladı. Marka isminin Öğretmen Çorap olmasının temel nedeni, o dönemlerde ülkemizde ince kadın çorabını genellikle öğretmenlerin tercih etmesiydi. 1980’li yıllarda şirketin başına ailenin ikinci kuşaktan temsilcisi olan Sami Kariyo geçti. Şehirli kadınların ihtiyaçlarını analiz ederek, bu ihtiyaçlara odaklanan firma kalite, çeşit, desen ve renklere önem veren üretim anlayışını uygulamaya başladı. Bu sayede pazardaki konumunu daha da sağlamlaştırdıktan sonra markalaşma sürecini tamamlayarak, Penti adını aldı.

Yurtdışında da faaliyet gösteren Penti’nin 29 farklı ülkede toplam 106 bayisi bulunmaktadır. Penti, günümüzde halen Türkiye genelinde bayilik vermeye devam eden firmalar arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en önemli iç giyim, ev giyim, çorap ve aksesuar markaları arasında yer alan Penti, Türkiye sınırları içerisinde 300’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Şirketin ilk hedefleri arasında ülkemizdeki toplam mağaza sayısını 500’e çıkartmak vardır. Bu doğrultuda franchise sistemini aktif eden şirket, bayilik almak isteyen girişimcilere önemli fırsatları sunmaya devam ediyor.

Bu yazıda, Penti Bayilik veriyor mu? Penti Bayiliği karlı mı? Penti Franchise Bedeli ne kadar? Penti Bayilik Şartları neler? Penti Bayilik Başvurusu nasıl yapılır? gibi, konuyla ilgili çok sayıda sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Penti Bayilik Veriyor Mu?

Günümüzde oldukça popüler hale gelen giyim ve iç çamaşırı sektörü, girişimciler için de ciddi bir yatırım alanı haline geldi. Kimi uzmanlar, bu alandaki ürünlerin kar marjlarının genel olarak %50’nin üzerine çıktığını iddia etmektedir. Hatta bazı dönemlerde bu karlar daha da artarak, satış patlamalarına yol açmaktadır. Durum böyle olunca, sektörün en önde gelen firmalarından biri olan Penti Bayilik veriyor mu sorusu, sektöre giriş yapmak isteyen girişimciler tarafından çokça sorulmaya başlanmıştır.

Bu sorunun cevabı Evet’tir. Yani Penti Bayilik/Franchise vermekte, Türkiye ve dünyadaki ivmesini bu bayilik ve franchise sistemi ile sağlamaktadır. Penti’nin hali hazırda Türkiye içerisinde toplam 300 mağazası bulunmaktadır. Bu sayının önümüzdeki günlerde 500’e çıkarılması hedeflenmektedir. Dolayısıyla Penti Bayilik açacak olan girişimciler aramaktadır. Şayet bu sektöre giriş yapmak istiyorsanız Penti Franchise başvurusunda bulunabilirsiniz.

Penti Bayilik Şartları Nelerdir?

Penti Bayilik şartları arasında aşağıdaki maddeler yer almaktadır.

  • İç giyim sektörüne giriş yapmak, Penti Bayiliği almak isteyen girişimcilerin, çalışkan ve disiplinli olması gerekmektedir.
  • Bu alanda çalışmak isteyen girişimcilerin, sektörün gerektirdiği yatırımı yapabilecek finans gücüne sahip olması lazımdır.
  • Penti çatısı altına girmek isteyen yatırımcıların, arkalarında, bu sektörün en güçlü markalarından biri olan Penti’nin bulunuduğunun bilincinde olması gerekmektedir.
  • Penti, bayilerine ürün tedariği konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeme garantisi vermekte, marka sayesinde moda ve trendleri yakalayarak, pek çok avantajdan faydalanma imkanı sunmaktadır.

Penti Franchise Bedeli Ne Kadar?

Penti, bayilik sistemine dahil olmak isteyen girişimcilere pek çok destek sunmaktadır. Bu destekler arasında, Personel Desteği, Proje Desteği, Eğitim Desteği, Pazarlama Desteği, Yer Seçimi, El Kitabı, Ortak Reklam ve Bölge Koruması gibi destekler bulunmaktadır. Markanın bayilik sistemine dahil olabilmek isteyen girişimcilerin, franchise bedeli olarak yaklaşık 200 bin TL gibi bir miktarda sermayesi bulunması gerekmektedir.

Penti Bayilik Başvurusu (İletişim)

Penti bayilik başvurusunda bulunmak isteyen girişimciler, şirket ile aşağıdaki iletişim kanalları aracılığıyla irtibata geçebilir ve bayilik başvurusunda bulunabilirler.

Adres: Basın Ekspres Yolu, Kavak Sokak No:3 Eresinler SER Plaza, A-B BLOK KAT 4-5, 34197 Yenibosna – İstanbul
Tel: 0 (212) 987 41 00
Faks: 0 (212) 474 20 49
E-mail: penti@penti.com.tr

Penti Bayilik Değerlendirmesi

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: Be the first one !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı