Para Kazandıran Uygulamalar 2019 (Android & iOS)

Hiç telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamadan para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Böyle bir şey mümkün değil demeyin, zira Android ve iOS işletim sistemli telefonunuza yükleyebileceğiniz çok sayıda para kazandıran uygulama var. Bu tür uygulamalar, her gün birkaç dakikanızı ayırarak size ek gelir elde etme imkanı sunuyor.

Peki bu tür uygulamalar nasıl para kazandırıyor? Para kazandıran uygulamaların mantığında ne yatıyor? İndirerek para kazanabileceğiniz uygulamaların herhangi bir zararı var mı? Uygulama indirerek ne kadar para kazanılabilir? Hepsi ve dahası sizler için hazırladığımız bu yazıda yer alıyor.

Para Kazandıran Uygulamalar Güvenli mi ?

Öncelikle belirtmek gerekir ki para kazandıran uygulamaların mantığında kullanıcıya verilen görevlerin yerine getirilmesi yatıyor. Bu görev, bir reklamın izlenmesi ya da bir oyun veya uygulamanın indirilmesi olabileceği gibi bir anketin doldurulması şeklinde de olabiliyor. Güvenilirlik konusuna gelince, Google Play ve iPhone App Store’dan indirilebilen uygulamaların büyük bir bölümü güvenilir uygulamalar arasında görülüyor. Zira bu tür kaynaklardan indirilen uygulamalar, onaylı bir şekilde kullanıcının kullanımına sunuluyor. Buna ek olarak, kullanıcının da alması gereken bazı tedbirler bulunuyor.

Öncelikli olarak, para kazandırdığını iddia eden hiçbir mobil uygulamanın, kullanıcısından para talep etmediğini bilmek gerekiyor. Bu şekilde, herhangi bir vaat karşılığında sizden para talep eden hiçbir uygulamaya güvenmemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı şekilde indirdiğiniz uygulamanın sizden talep ettiği izinlere de bakarak, bu uygulamayı telefonunuzda tutup tutmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Mobil Uygulamalardan Ne Kadar Para Kazanılır?

Tıpkı Anket Doldurarak Para Kazan başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi, bu tarz uygulamalardan elde edilen gelir, yerine getirilen görevin sayısına ve niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Fakat para kazandıran uygulamalardan en az birkaç tanesini indirmek ve görevleri yerine getirmek için günlük olarak 30 dakika gibi bir zaman ayırmak size minimum 10 lira kazandıracaktır.

Uygulamalardan Kazanılan Para Nasıl Çekilir ?

Para Kazandıran Uygulamalar, kazandığınız parayı size Paypal, Payoneer veya Skrill Gibi sanal ödeme yöntemleri aracılığı ile gönderirler. Dolayısı ile böyle bir uygulamadan elde ettiğiniz geliri, öncelikle bu tür sanal ödeme platformlarına aktarıp, ondan sonra çekebilirsiniz. Veya online ödeme alan alışveriş sitelerini kullanarak, çeşitli ürünler satın alabilir ve hesabınızdaki parayı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte indirerek gerçek para kazanabileceğiniz uygulamalar; 

Para Kazandıran Uygulamalar 2019 (En Çok Kazandıran 25 Uygulama)

Money App 

Money App, Google Play ve Apple App Store’da yer alan en iyi para kazandıran uygulamalar arasındadır. Kullananlar tarafından oldukça beğenilen bu uygulama ile bir haftada yaklaşık olarak 10 dolar gibi bir miktarda para kazanmak mümkündür.

Ödemelerinizi PayPal üzerinden hızlı bir şekilde yapan bu uygulama, size düzenli olarak, bir takım görevler vermektedir. Bu görevler arasında anket doldurma, ürün inceleme, oyun oynama, reklam izleme gibi görevler yer almaktadır. Hesabınızdaki miktar ödeme sınırına ulaştığında ise paranızı çekme imkanı sunmaktadır.

Mobil uygulama mağazalarında 5 üzerinden 4.8 gibi oldukça yüksek bir puan alan Money App isimli uygulamayı, aşağıdaki linkleri kullanarak Andorid veya iPhone marka telefonunuza indirebilirsiniz.

Android    iOS

appKarma Rewards

appKarma, son günlerin en popüler para kazandıran uygulamalarından biridir. Bu uygulama, diğer pek çok uygulama gibi, görev yapma mantığıyla para kazandırmaktadır. Bunların başında, indirilmesi istenen oyunun, belli bir süre oynanması gelmektedir.

Ayrıca uygulamayı indirmeye davet ettiğiniz her arkadaşınız için ek kazançlar elde etme imkanı da sunulmaktadır.appKarma’dan kazandığınız parayı çeşitli platformlarda kullanabileceğiniz bir hediye çeki olarak alabiliyorsunuz. Bu platformlar arasında Amazon, Google Play ve Xbox gibi platformlar yer alıyor. Google Play’de milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama, 4.7’lik puanıyla da dikkatleri çekiyor.

Android

Google Opinion Rewards (Google Ödüllü Anketler)

Google tarafından gelişitirlen bir uygulama olan Google Opinion Rewards, fikirlerinizi paylaşarak para kazanabileceğiniz şahane bir platformdur. Telefonunuza bu uygulamayı indirerek size sunulan çeşitli konulardaki anketleri doldurarak saniyeler içinde para kazanma imkanı yakalayabilirsiniz.

Sistem’de biriken parayı Paypal üzerinden çekebileceğiniz gibi, Google Play kredisi olarak da kullanabilirsiniz Oldukça güvenilir bir para kazanma uygulaması olan Google Opinion Rewards’ı aşağıdaki linkler aracılığıyla telefonunuza indirebilirsiniz.

Android    iOS

Money Cube

Money Cube, en beğenilen para kazanma uygulamalardan biridir. Uygulamada seçtiğiniz buz küpünü kırmaya çalışıyorsunuz ve buz küpünün içindeki parayı kazanıyorsunuz. Aslında bir uygulamadan çok oyuna benzeyen Money Cupe ile para kazanan çok sayıda insan vardır.

Google Play’da yüzbinlerce kez indirilen ve kullanıcıları tarafından 4.7 gibi yüksek bir puana layık görülen bu uygulamadan kazandığınız parayı Paypal aracılığı ile çekebileceğiniz gibi Amazon, Google Play, iTunes gibi platformlarda kullanabileceğiniz hediye çeki olarak da alabilirsiniz.

Uygulamanın para kazandırma şekli bununla da sınırlı değil. Money Cube, video izlemek, uygulama indirmek gibi görevlerle de para kazanma imkanı vermekte. Ayrıca çağırdığınız her arkadaşınız için ekstra para kazanabiliyorsunuz.

Android 

Lucky Day – Win Real Money

Lucky Day, para yatırmadan, loto ve çeşitli çekilişlere katılabileceğiniz bir şans oyunudur. Oyun düzenlediği çekilişlerle, kazı kazanlarla ve benzeri aktivitelerle kullanıcılarına gerçek para kazanma imkanı sunmaktadır. Google Play’de milyonlarca kişi tarafından indirilen bu uygulama 4.6 puanıyla da güven vermektedir.

Oyundan kazandığınız paraları Paypal ve Payoneer gibi platformlar yardımıyla çekebileceğiniz gibi ,Amazon, Walmart, Dunkin Donuts, Target hediye çekleri olarak da alabilirsiniz.

Android

CashApp 

CashApp, size verilen basit görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz oldukça kaliteli bir mobil uygulamadır. Verieln görevler arasında, anket çözmek, çeşitli ürün ve hizmetler hakkında görüş belirtmek, uygulama indirmek gibi şeler vardır.

Google Play Store’da yüz binlerce kişi tarafından indirilen bu uygulama, 4.6’lık puanıyla da güven vermektedir. Uygulamadan kazandığınız paraları Paypal aracılığı ile çekebileceğiniz gibi, çeşitli platformlarda kullanabileceğiniz hediye çeki olarak da alabilirsiniz.

Android    iOS

Make Money 

Make Money, de tıpkı CashApp gibi çeşitli görevler karşılığında gerçek para kazandıran uygulamlar arasında yer almaktadır. Uygulamayı indirerek size verilen, video izleme, anket doldurma, uygulama test etme gibi göverleri yerine getirerek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Make Money’den elde ettiğiniz gelirleri Paypal aracılığı ile veya çeşitli hediye çekleri ile alabilirsiniz. Google Play’de yüz binlerce kişi tarafından indirilen bu uygulamanın puanı ise 4.6’dır.

Android

Big Time Cash

Big Time Cash, video oyunlar oynayarak para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamanın kullanıcılarına dağıttığı paranın kaynağı, reklam gelirlerdir. Reklam gelirlerini kullanıcılarıyla paylaşan uygulama Google Play’de binlerce kişi tarafından indirilmiş ve 4.6 gibi yüksek bir puana layık görülmüştür.

Big Time Cash’ten kazandığınız parayı Paypal aracılığı ile çekmeniz mümkün. Bunun yanında çeşitli hediye çekleri ile de elde ettiğiniz gelirleri harcayabilirsiniz.

Android    iOS

Oyna Kazan – Canlı Bilgi Yarışması

Onedio tarafından geliştirilen bu uygulama, gerçek kişilerin katıldığı bir bilgi yarışmasıdır. Uygulamanın Turkcell tarafından geliştirilen ‘Hadi Bilgi Yarışması’ndan farkı, sadece 1’inciye değil, son bine, son yüze ve son ona kalanlara da ödül vermesidir.

Android    iOS

Cash for Apps

APPKarma’nın farklı bir versiyonu olan Cash for Apps’ta indirilmesi istenen uygulamaları telefonunuza indirerek para kazanabiliyorsunuz. 2 haftada yaklaşık olarak 10 dolar gibi bir gelir elde edebileceğiniz uygulamadan, paranızı ise çeşitli hediye çekleri şeklinde alabiliyorsunuz.

App Store | Google Play

Hadi Bilgi Yarışması

Turkcell tarafından geliştirilen bir oyun olan Hadi, bir bilgi yarışmasıdır. Haftanın her günü belirli saatlerde yapılan yarışmaya Türkiye’nin her yerinden binlerce gerçek kişi katılmaktadır. 10 sorunun sorulduğu yarışmada, ödül tüm soruları doğru olarak yanıtlayan kişiler arasında paylaştırılmaktadır.

Android   iOS

Sweatcoin

Sweatcoin, bir spor uygulamasıdır. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra GPS aracılığıyla adımlarınızı sayabilir üstelik attığınız her 1000 adım için 0.95 miktarı Sweatcoin kazanabilirsiniz. Uygulamadan kazandığınız bu coinlerle çeşitli spor malzemeleri satın alabilir veya uygulama aracılığıyla hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

iOS  Android

Whaff Rewards

Whaff Rewards, para kazandıran pek çok mobil uygulama gibi, kullanıcılarına görevler veren bir uygulamadır. Bu görevlerin başında ise, indirmeniz gereken oyunlar vardır. Kimi zaman yalnızca bu oyunları indirerek görevi tamamlayabileceğiniz gibi, kimi zaman da çeşitli oyunlarda belirli seviyelere gelerek görevi tamamlayabilirsiniz.

Genellikle her görevin sonunda verilen ödül 1 dolardır. Uygulamadan kazandığınız parları ise sıkıntısız bir şekilde, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak çekebilirsiniz. Whaff Rewards, en iyi para kazandıran mobil uygulamalardan biridir.

Google Play

Foap

Fotoğraf çekerek para kazanmayı ister miydiniz? Foap, bu işe imkan veren en kaliteli platformlardan biridir. Instagram gibi bir yapıya sahip olan uygulamanın amacı, kişilerin çektiği fotoğrafları satmalarına imkan tanımaktır.

Dünya üzerinde yaklaşık 3 milyon kişi tarafından kullanılan bu uygulama sayesinde her gün binlerce fotoğraf, marka ve reklam ajansları tarafından satın alınmakta ve böylece fotoğraf çekmek, para kazandıran bir meslek halini almaktadır.

Uygulamayı Android ve iOS tabanlı cihazınıza indirdikten sonra yapmanız gereken, bir hesap oluşturmak ve çektiğiniz fotoğrafları, çeşitli etiketlerle birlikte paylaşmaktır. Böylece fotoğraflarınız, kullanıcıların beğenisine sunulacak ve içlerinden en çok beğenilenler, markalar ve reklam ajansları tarafından satın alınmaya başlayacaktır.

Android   iOs

Swagbucks

Swagbuck da iPoll gibi anket doldurarak para kazanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Benzeri para kazandıran uygulamalarda olduğu gibi, bu uygulamada da size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekmekte, size sunulan anketleri doldurmanız gerekmektedir. Swagbucks’un kullanıcılarına verdiği görevler arasında, video izlemek, oyun indirmek gibi görevler vardır.

Bu uygulamadan elde ettiğiniz miktar 2.500 puanı, yani 25 doları bulduğunda paranızı çekebilir veya Amazon, Target, Walmart ve Starbucks gibi yerlerde kullanabileceğiniz alış veriş kuponu olarak alabilirsiniz.

Android   iOs

SlideJoy

Sadece Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilen bu uygulama, kullanıcılarının ekran kilitlerini açmaları için para ödüyor. Uygulamayı yükledikten sonra, ekran kilidinizi her açmaya kalktığınızda ekranda çeşitli haberler ve reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Bu bildirimleri sola kaydırarak detaylara ulaşabiliyor veya sağa kaydırarak bildirimi kaldırabiliyorsunuz.  Kullanıcılarına oldukça farklı bir şekilde para kazanma imkanı sunan bu uygulama ayrıca çeşitli anketlerle de kazancı artırma imkanı olanağı tanımakta.

Siz de en iyi para kazandıran uygulamalardan biri olan Slidejoy’u telefonunuza indirerek, hiçbir zahmete girmeden para kazanmaya başlayabilir ve elde etiğiniz gelirleri Square Cash veya Paypal aracılığıyla çekebilirsiniz.

Google Play Store

Toluna

Toluna, diğer pek çok para kazandıran uygulama gibi, bir piyasa araştırma uygulamasıdır. İlgili uygulamada kullanıcılara sunulan pek çok anket vardır. Kullanıcılar, kendilerine sunulan bu anketleri doldurarak para kazanma imkanı yakalayabilmektedirler. iOS ve Android sistemli iPhone ve Samsung gibi telefonlara yüklenebilen bu uygulama, kullanıcılarına ödemeleri Paypal üzerinden yapmaktadır.

Toluna’yı kullanarak az da olsa, anket yanıtlayarak para kazanmanız mümkün.

iOS  Android

iPoll

Telefonunuza indirip kullanarak para kazanabileceğiniz uygulamalardan biri de iPoll’dur. iPoll, belirlediği konularda kullanıcılarının görüşlerini alarak onlara para kazandıran bir uygulamadır. Android ve iPhone marka telefonlara yüklenebilen bu uygulama ‘Anket Doldurarak Para Kazanma’ mantığı ile çalışmaktadır.

iPoll kullanarak para kazanmaya başlayabilmek için, uygulamayı telefonunuza yüklemeniz ve ilk etapta size sorulan bilgilere doğru bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir. Zira profiliniz ne kadar dolu olursa, size gönderilecek olan anketlerin sayısı da o kadar çok olacaktır.

iPoll, kullanıcılarına yalnızca anketlerle değil, çeşitli görevlerle de para kazanma imkanı vermektedir. AppStore’da 4.5 gibi yüksek bir puana sahip olan bu uygulamayı kullanarak az da olsa düzenli bir şekilde para kazanma imkanı yakalayabilir ve kazandığınız paraları Paypal üzerinden çekebilirsiniz.

Android  iOS

Dolap

Dolapp, kullanmadığınız ikinci el kıyafetleriniz satabileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak, artık kullanmadığınız elbiselerinizden cüzi bir miktar karşılığında satabilir, böylece az da olsa gelir elde edebilirsiniz.

Android   iOS

Letgo

Letgo, ikinci el ürünlerin satıldığı bir platformdur. Bu platformda, aklınıza gelebilecek her ürünün satışını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evinizdeki kitaptan, kullanmadığınız kap-kaçak’a kadar her şeyi satarak ek gelir elde etme imkanı yakalayabilirsiniz.

Android   iOS

BookScouter

Ülkemizde pek yaygın olmasa da, ikinci el kitap alım satımı, yurt dışında oldukça yaygındır. İnsanlar okudukları kitapları satarak elde ettikleri kazançlarla yeni kitaplar alma imkanına kavuşur. BookScouter da, bu işe aracılık etmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama ile elinizdeki kitapları satışa çıkarabiliyor ve satın almak isteyen insanlarla bağlantı kurabiliyorsunuz.

iOS   Android

Userfeel

Userfeel, kullanıcıların çeşitli internet sitelerinde dolaşmasını ve bu siteler hakkındaki yorumlarını toplayan bir platformdur. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek para kazanabilmeniz için, öncelikli olarak Userfeel ekibi tarafından onaylanmanız gerekmektedir. İlgili onayı aldıktan sonra, girdiğiniz sitelerle ilgili video ve yazılarla eleştiriler yazıyor ve her bir feedback için 10 dolar gibi bir kazanç elde etme imkanı yakalıyorsunuz.

Android   iOS

Field Agent

Field Agent, gizli müşteri mantığıyla çalışan bir para kazandırma uygulamasıdır. Uygulama kullanıcılarına çeşitli görevler vererek onlara para kazanma imkanı sunmaktadır. Bu görevler arasında, çeşitli mağazalardan alış veriş yapmak, bu mağazada, çeşitli konularda gözlemler yapmak, istenen ürünlerin fotoğrafını çekmek gibi görevler bulunmaktadır. Bu görevleri tamamlayan kullanıcılar, çeşitli ücretlerle ödüllendirilmektedir.

iOS  Android

Pact

Sweatcoin’e oldukça benzeyen bu uygulama, kullanıcılarını spor yapmaya ve sağlıklı yaşamaya teşvik eden bir uygulamadır. Bunları yaparken de kullanıcıların az da olsa kazanç elde etmelerine imkan tanımaktadır.

Bu uygulamayı kullanarak tıpkı Sweatcoin’de olduğu gibi GPS yardımıyla adımlarınızı sayabilir, size tavsiye edilen yiyecekleri hazırlayıp fotoğraflayarak para kazanabilirsiniz.

App Store | Google Play

 

 

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bunlardan başka para kazandıran uygulama var mıdır acep. Liste çok faydalı olmuş. Hepsini birlikte kullanarak güzel paralar kazanılabilir. Teşekkürler

  2. para kazanmak için android veya ios cihazınıza yukarıdaki uygulamalardan bir kaçını indirmek yeterli. zaten günlük bir saat gibi bir süre ayırarak bir kaç dolar kazanmak mümkün. fakat benim tavsiyem böyle şeylerle uğraşacağınıza kendinize bir youtube kanalı açın. orada oynadığınız oyunların videolarını yayınlayın. zira para kazandıran uygulamalardan ödeme almak da sıkıntı, istikrar yakalamak da.

  3. Para Kazandıran Uygulamalar ile ilgili nefis bir yazı olmuş BÖyle bir yazı hazırladığınız için size teşekkür ederim. Bu uygulamalardan bazılarını kullanarak para kazanmayı deneyeceğim. Sonuçları burada paylaşırım.

  4. Merhaba ben profesyonel bir fotoğrafçıyım ve bulunduğum şehirdeki çocukların geleceğine yön vermek için bağış toplayarak onlara fotoğraf makinesi hediye ediyorum destek olamak isteyenler için erman339gmail adresinden bana ulaşabilir veya kurumumuza 3Ar3epW2fMygf6ZQQ55N1aESby3CfoSG1p BTC cüzdanından bağışta buluna bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı