MNG Kargo Bayilik Şartları ve Başvuru Süreci 2019

Kargoculuğun ve buna bağlı olarak kargo şirketlerinin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Artık insanlar alışverişlerinin birçoğunu internet üzerinden yapmakta ve alınan ürünler kargo şirketleri aracılığı ile gönderilmektedir. Buna paralel olarak çok sayıda kargo şirketi kurulmakta ve Türkiye’nin dört bir yanına bayilik vererek bir an evvel yaygınlaşmaya çalışmaktadırlar.

Bayilik vererek hizmet alanını genişletmeye çalışan kargo firmalarından bir tanesi de MNG Kargo’dur. MNG Kargo Bayilik sistemi ile şube sayısını artırarak daha çok sayıda müşteriye ulaşmaya çalışmakta ve sorunsuz, güvenilir bir taşımacılık hizmetini sunmaya çabalamaktadır. Tüm bu çabalar bayilik veren kargo firmaları arasındaki rekabeti artırmakta ve doğal olarak bayilik standartları her geçen gün gelişmektedir.

Günümüzde Türkiye’de hizmet veren çok sayıda kargo firması tam manasıyla kurumsallaşamamış ve bu işi henüz düşük kalite standartları ile yürütmektedir. MNG Kargo ise, tamamen kurumsallaşmış yapısı ve ülkemizin hemen her yerinde bulunan yaygın ağıyla tam profesyonel bir anlayışla hizmet vermekte, bayilik verdiği kişi ve kurumlardan da aynı ciddiyeti beklemektedir. Bu yüzden MNG Kargo Bayiliği, diğer Kargo Bayiliklerine nazaran biraz daha sıkı tutulmaktadır. Şayet siz de bir MNG Kargo Bayisi olmak istiyorsanız, MNG Kargo Bayilik şartlarını tam anlamıyla karşılamalı ve başvuru sürecini bu şartlara göre yürütmelisiniz.

MNG Kargo Tarihi

MNG Holding iştiraki olarak 2003 yılında kurulan MNG Kargo’nun günümüzde 800’den fazla şubesi vardır. Bu şubelerden 7 tanesi teknolojik aktarma merkezi, 26’sı fiziksel aktarma merkezi ve 15 tanesi de bölge müdürlüğü olarak hizmet vermektedir. Ülkemizi bir ağ gibi saran MNG Kargo’nun bünyesinde, toplam 8000 çalışan, 2000’den fazla kara taşıma aracı ve 6 adet uçak bulunmaktadır. Dolayısı ile MNG Kargo’dan Franchise almak isteyen girişimciler böylesine büyük bir ailenin üyesi olacaklarıdır.

Ayrıca MNG Kargo filosunda kendine ait uçakların olduğu tek kargo şirketidir. Böylece hava kargoculuğu ile kara kargoculuğunu sorunsuz bir şekilde entegre ederek ülkemizdeki bütün şehir merkezlerine 24 saatte teslim garantisi verebilen tek kargodur. MNG Kargo 2009 yılında hava taşımacılığında dünya lideri olan FedEX Express ile anlaşma imzalayarak dünyanın 220 farklı ülkesine de hizmet götürebilmektedir.

Her açıdan üstünlüğü ile göz dolduran MNG Kargo, sektörde ilk ve tek teknolojik aktarma merkezlerine sahip olan çok büyük bir şirkettir.

MNG Kargo Bayilik Şartları 2019

  • MNG Kargo, kendisinden bayilik almak isteyen girişimcilere öncelikle özgüven, güçlü bir karakter, iş ahlakı, çalışkanlık ve dürüstlük aramaktadır.
  • Yine bunların yanında tercihen üniversite mezunu olunması ama değilse de en az lise mezunu olunmasını, 25 yaş ve üzerinde olmayı ve erkekse askerliğini yapmış olma şartlarını aramaktadır.
  • Şayet MNG Kargo Bayiliği açmak istiyorsanız, açacağınız bölgede MNG Kargo şubesi bulunmamalıdır.
  • Aynı şekilde MNG Kargo’dan Bayilik almak isteyen girişimcilerin, Ulaştırma Bakanlığı’ndan G3 belgesine ilişkin gerekli bilgileri edinmiş olmaları gerekmektedir.
  • MNG Kargo Bayilik Şartları arasında, mesleki eğitim ve stajın tamamlanması bulunmaktadır.
  • Yine açılacak olan bayinin fiziksel olarak yeterli şartları taşıması ve hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir.
  • Açılacak Bayiliğin içerisinde 1 adet iletişim hattının da yer alması zorunludur. Bu sayede müşterilerle olan iletişimin sağlanması kolaylaşacaktır.

Gerekli şartlar sağlandığında MNG Kargo, sizlere her tür araç ve donanımı hazır olarak sunmaktadır.

MNG Kargo Bayilik Bedeli (Bayilik Ücreti)

MNG Kargo Bayilik için öncelikle 20 bin ila 25 bin Türk Lirası arasında miktarda para ödemeniz gerekiyor. Bu para yalnızca yasal izinlerin alınması aşamasında harcanıyor. MNG Kargo’nun Franchise için talep ettiği ücret ise, bölgeden bölgeye, bayiliğin verileceği bölgedeki yoğunluğa göre değişebiliyor. Aynı şekilde bayilik verilecek kişi ve oluşumlardan, acentelik süresince geçerli olacak ipotek güvencesi ya da banka teminat mektubu alınıyor.

MNG Kargo, Bayilerinin hemen hemen tüm giderlerini karşılıyor. Ve harcanan parayı orta vadede geri kazanma garantisi sunuyor. Bugün ortalama bir MNG Kargo Bayiliği Kazancı aylık olarak en az 10 bin lira ila 15 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Tabi bu kazanç bölgeden bölgeye oldukça büyük farklılıklar gösterebiliyor.

MNG Kargo Bayiliklerine ayrıca, personel, eğitim, yer seçimi, proje, satış, pazarlama, ortak reklam ve bölge koruması gibi konularda destek sağlıyor.

MNG Kargo Bayilik Başvurusu

MNG Kargo Bayilik Başvursunu, firmanın kendi sitesinde yer alan iletişim formu üzerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan genel merkez telefonu üzerinden firma ile iletişim sağlayarak, bayilik açma talebinizi iletebilirsiniz.

MNG Kargo İletişim Bilgileri

MNG Kargo Tel: 0212 366 55 55 /

MNG Kargo Mail: info@mngkargo.com.tr

MNG Kargo Web Sitesi: https://www.mngkargo.com.tr/

MNG Kargo Ana Merkez Adresi: Ayazağa Mah. Cendere Cad. 1B, Bulvar Ofis No:109/B, Kat: 3 Sarıyer/ İSTANBUL

 

MNG Kargo Bayilik Puanı

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 3.65 ( 3 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı