Lastik Bayiliği 2021 | Bayilik Veren 3 Lastik Firması ve Bayilik Şartları

Yeni iş fikirleri denince akla gelen ilk işlerden bir tanesi de Lastik Bayiliğidir. Bugün ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde pek çok girişimci Lastik Bayiliği işine girmektedir. Peki Lastik Bayiliği tam olarak nedir? Nasıl Lastik Bayisi olunur? Kimler Lastik Bayisi olabilir? Bayilik veren Lastik Firmaları hangileridir? Lastik Bayiliği açmak karlı mıdır? Lastik Bayiliği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Lastik Bayiliği Bedeli ne kadardır?  Bu ve buna benzer soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu yazıyı okuyarak, lastik bayiliği hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere ulaşabilir ve bayilik veren firmalar arasından birini seçerek, ilk adımınızı atabilirsiniz.

Lastik Bayiliği Açmak

Lastik Bayiliği, bir veya birden fazla lastik firmasının ürettiği araba lastiklerinin satılmasına aracılık etme ve bu sayede satılan her üründen kar elde etme işidir. Bugün yalnızca Türkiye trafiğinde milyonlarca araç bulunmaktadır. Bu araçların olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi de lastiktir. Bu da lastik ihtiyacının en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelmesini sağlamıştır.

Lastik Bayiliği Karlı mı?

Lastik Bayiliği, diğer tüm ticari faaliyetler gibidir. Satış oranları arttıkça kar marjı yükselecek, satışlar düştükçe kar marjı düşecektir. Dolayısıyla Lastik Bayiliği Karlı mı? Sorusunun net bir cevabı yoktur. Diğer taraftan, iyi bir yere iyi bir bölgeye açılmış bir lastik dükkanının iyi iş yapacağı su götürmez bir gerçektir. Dolayısı iyi bir analizin ardından, iyi bir bölgede, ihtiyaca en uygun ürünleri satmak oldukça karlı bir iş olacaktır.

Nitekim, kışın çetin geçtiği bazı bölgelerde, kış lastiği uygulaması zorunlu hale gelmiştir. Bu da bu bölgelerdeki lastik satışlarını büyük ölçüde artırmıştır. Zira insanlar kış için ayrı bir lastik almak durumda kalmışlardır. Öte yandan ülkemizdeki pek çok lastik bayi sadece satma hizmeti değil aynı zamanda müşterilerine lastik depolama hizmeti de vermektedir. Bu da yine lastikçi dükkânları için ek kazanç yollarından bir olmaktadır. Kış girerken satılan tüm lastikler, yine kış bitiminde değiştirmekte, yazlık lastiği olmayanlara da yaz lastiği satılmaktadır.

Ülkemizdeki araç sayısının günden güne artması da göz önünde bulundurulduğunda, lastik bayiliği açmak oldukça karlı bir iş haline gelmektedir. Kauçuk bir malzemeden üretilen lastiklerin belirli bir ömre sahip olması ve kullanım durumuna göre 3-4 yılda bir değiştirilmek zorunda kalınması da göz ardı edilemeyecek bir durumdur.

Sonuç olarak lastik ihtiyacı devamlıdır ve ülkemizdeki potansiyel çok fazladır. Bu yüzden sonuç olarak fikir vermesi açısından, lastik bayiliği karlıdır demek mümkündür.

Lastik Bayiliği Veren Firmalar ve Bayilik Şartları

Hemen hemen her firma lastik bayiliği vermektedir. Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Lassa, Michelin, Pirelli, Yokohama, Petlas, Hankook, Nokian, Kumho, Starmaxx, Cooper, Uniroyal, Fulda, Falken, Toyo, Avon gibi markalar bu firmalar arasında sayılabilir. Aşağıda sizin için seçtiğimiz Bayilik Ver Lastik Firmalarını bulabilir ve şartlarını beğendiğiniz firmalara, Lastik Bayiliği için başvuruda bulunabilirsiniz.

Petlas Lastik Bayilik

Yukarıda yazılı olan her marka kendi ismi altında bayilik vererek şubeleşmektedir. Bunlardan bir tanesi de Türkiye’nin önde gelen lastik firmalarından Petlas Lastik Firmasıdır. 1976 yılından beri hizmet vermekte olan bu firma Ankara merkezli bir firmadır ve lastik üretim tesisi Kırşehir bölgesinde yer almaktadır. Hemen her tür lastik üretimini gerçekleştiren firma, ürettiği kaliteli ürünlerle dikkat çekmektedir. Tamamen yerli üretim yapan firma dünya genelinde 90 ülkeye ihracat yaparak çok büyük bir başarıya imza atmıştır

Petlas Bayilik Şartları

Eğer bir girişimci olarak Petlas Lastik Bayiliği almayı düşünüyorsanız, Petlas Bayilik şartlarını taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar arasında aşağıdaki maddeler bulunmaktadır;

 • Öncelikle Petlas bayiliği alabilmek için yeterli sermayeye sahip olmanız gerekmektedir.
 • Firma, bayilerinden işletme teminatı almaktadır.
 • Petlas Bayiliği alan girişimciler, sorumluluk sahibi olmalı ve bizatihi işin başında durmalıdırlar.
 • Bayilikler müşteri portföyünü her daim geliştirmeli ve en iyi hizmeti sunacak yeterli sayıda elemanı bulundurmalıdır.
 • Bayilik alan girişimcilerin ticaret sicilleri temiz olmalı ve firmayı en iyi şekilde temsil etmelidirler.
 • Petlas Lastik Bayilik Bedeli, sizin açacağınız il ve ilçeye, dükkânının konumu ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte ortalama 300.000 TL gibi bir bedelden bahsedilmektedir.

Continental Bayilik

Continental dünyanın en önde gelen lastik markalarından biridir. 1871 yılında Almanya’da kurulaln ve o günden bu yana dünyanın her tarafına lastik pazarlayan Continental bayilik sistemi ile daha da büyük bir müşteri potansiyeline ulaşmaya çalışmaktadır. Lastik konusunda pek çok uluslar arası firmayı geride bırakan Continental, ülke ve bölge şartlarına göre özel üretim dahi yapabilmektedir.

Continental Bayilik Şartları

Çok üzün bir zamandan beridir Türkiye’de faaliyet gösteren Continental’in bayilik şartları aşağıdaki gibidir;

 • Continental lastik bayiliği şartları arasında yer alan maddelerden ilki, bayilik alacak kişilerin yalnızca Continental adına faaliyet göstermeleridir. Yani Continental bayiliği alan biri, diğer herhangi bir firmanın ürünlerini satamaz
 • Bayilik alacak girişimcilerin sicil kayıtları temiz olmalı ve ticari herhangi bir engeli bulunmamalıdır.
 • Bayilik alabilmek için istenilen miktarda teminat göstermeleri gerekmektedir.
 • Bayilik alacak kişiler markayı her alanda en iyi olarak temsil etmeli ve bu alanda deneyimli kişiler olmalıdırlar.
 • Lastik Bayiliği olarak kullanılacak dükkanın ortalama 250 metre karelik bir alana sahip olması gerekmektedir
 • Açılan mekanın her türlü resmi belge ve işlemleri bayilerin sorumluluğundadır.
 • Açılacak olan bütün şubelerde müşteriler için özel bir bekleme salonu bulunmalıdır.
 • Continental Bayilik Bedeli ortalama bir şube için 500.000 TL civarındadır.

Lassa Bayilik

Sabancı Holding bünyesinde 1974 yılında kurulan Lassa, yüzde yüz yerli üretim olup, alanında oldukça kaliteli ürünler üretmektedir. Dünya genelinde birçok ülkeye ürün ihraç eden firma, ülke ekonomimize de ekonomik açıdan oldukça büyük katkı sunmaktadır. Firma, ayrıca performans lastik üretimi de yapmakta olup, bu alandaki başarısını bir kez daha ortaya koymuştur.

Lassa Bayilik Şartları

 • Lassa Bayiliği almak isteyen girişimcilerin öncelikle gerekli teminatı göstermeleri gerekmektedir.
 • Lassa lastik bayilik açma şartları arasında yer alan şartlardan bir tanesi de, bayilik için kullanılacak olan mekanın ortalama 250-300 metre kare genişlikte olmasıdır.
 • Yine bayilik almayı düşünen girişimcilerin sektör deneyimi olması gerekmektedir.
 • Bayilik alacak girişimci kesinlikle işletmenin başında durmalı ve firmayı en iyi şekilde temsil etmelidir.
 • Bütün bayiler Lassa firmasının sunduğu seminerlere katılım göstermelidirler.
 • Hemen her bayi kesinlikle alanında uzman ve müşteri memnuniyetine önem veren personel çalıştırmalıdırlar.
 • Lassa Bayiliği yapan bir girişimci, diğer markalara ait ürünlerin satışını yapamaz.
 • Başvuruda bulunan girişimcilerin sicili temiz olmalıdır.
 • Lassa bayileri insan ilişkilerinde iyi olmalı ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmalıdır.
 • Lassa Bayilik Bedeli, ortalama düzeydeki bir bayi için 500.000 TL’ civarındadır.

Lastik Bayiliği Değerlendirmesi

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 2.98 ( 2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı