KFC Bayilik Şartları 2021 | KFC Franchise Bedeli Ne Kadar?

Kuruluş tarihi çok eskiye dayanan KFC restoran zincirleri, günümüzde 115 ülkede 20.000’in üzerindeki şubesi ile faaliyet göstermektedir. Dünya genelinde her geçen gün daha hızlı büyüyen firma, yaptığı tanıtım çalışmalarıyla ününü daha da artırmakta ve müşteri potansiyelini kolay bir şekilde ulaşılamayacak bir seviyeye getirmiştir. Dünyanın bilinen en büyük tavuk restoran zinciri olarak bilinen KFC, kaliteli üretimi ve lezzetli menüleri ile hemen herkesin damak tadına hitap etmektedir.

Ürünlerinin tamamı %100 tavuk etinden olan firma, uzaydan uydu teknolojisi ile izlenen ilk firma olarak da adını tarihe geçirmeyi başarmıştır. Hemen her yerde aynı tarz restoranları ile müşterilerine kendini sevdiren firma, zengin menüsü, kendine özgü enfes lezzeti ve hemen her şubesindeki güler yüzlü personeli ile oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yüksek bir marka değeri olan KFC her dönemde gıda yatırımcılarının en gözde restoran markalarından biri olmuştur. Türkiye’de 1989 yılında faaliyete başlayan KFC Franchise sistemi ile pek çok şehre oldukça hızlı bir şekilde yayılmayı başarmıştır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Balıkesir, Muğla, Gaziantep, Denizli, Adana, Çanakkale, Kahramanmaraş, Hatay, Samsun, Kayseri, Sakarya, Antalya, Diyarbakır ve Mersin’de şubeleri bulunan KFC, ülkemizde 100’ü aşkın şubesi ile hizmet vermektedir. İnsanımızın dini hassasiyeti göz önünde bulundurularak, helal belgesi başta olmak üzere çok sayıda sertifikaya sahip olan KFC firması toplumun hemen her kesimi tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Peki alanında bu kadar yetkin ve ünlü olan bir firma olan KFC Bayilik veriyor mu? KFC Bayilik Şartları neler? KFC Franchise Bedeli ne kadar? KFC Franchise karlı mı? İşte KFC açmak isteyenlerin için tüm bu soruların yanıtları.

KFC Bayilik Veriyor Mu?

Faaliyetlerine 1930 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan firma firma, ülkemizde 21 şehirde 104 adet şubesi ile hizmet sunmaktadır. Franchise sistemine büyük önem veren marka, yine aynı şekilde girişimcilere gerekli şartları sağladıklarında KFC Bayiliği vererek büyümeye devam etmektedir. Şayet siz de KFC Franchise sistemine dahil olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan KFC Bayilik Şartlarını yerine getirerek işe koyulabilirsiniz.

KFC Bayilik Şartları Nelerdir?

  • Öncelikle KFC bayiliği alabilmek için girişimci bir ruha sahip olmalısınız.
  • Firma için bir diğer önemli özellik bayilik alacak adayların kesinlikle sorumluluk sahibi ve işini iyi takip eden insanlar olmasıdır.
  • KFC Bayilik Şartları arasında yer alan bir diğer önemli husus, bayilik almak isteyen girişimcilerin herhangi bir ticari engelinin olmaması ve istenen miktarda teminat gösterebilmesidir.
  • Bayiler müşteri odaklı olmalı ve personel eğitimi de tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulmalıdır.
  • Yine şubenin büyüklüğüne göre kesinlikle yeterli sayıda eleman çalıştırılmalıdır.
  • KFC Franchising sistemine dahil olan girişimciler yönetici olarak şubenin başında durmalıdır.
  • Aynı şekilde KFC firmasını en iyi şekilde temsil edecek karakter ve özellikte olmalıdırlar.
  • KFC Franchise Şartları arasında yer alan bir diğer madde, açılacak olan restoranın büyük şehirlerde AVM içlerine ya da yakını olmak kaydıyla insan yoğunluğunun çok fazla olduğu yerlere açılması şartıdır.
  • KFC Bayiliği için 250-300 metrekarelik bir alana sahip olmanız gerekmektedir.

KFC Franchise Maliyeti (KFC Bayilik Bedeli)

KFC Bayilik Bedeli, piyasada yer alan Fast-Food restoranlarının bayilik bedeli ile aşağı yukarı aynıdır. Firma KFC açmak isteyen girişimcilerden başlangıç olarak 50.000 Dolar Franchise Bedeli talep etmektedir. Bu bedel şubenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Firmanın bir diğer uygulaması ise bayilerden, elde edilen ciro üzerinden %6 Royalty Fee almasıdır. Eğer KFC bayiliği açmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden firma yetkililerine ulaşabilirsiniz.

KFC Bayilik Başvurusu (KFC Franchise Başvurusu)

Şayet siz de kendi KFC şubenizi açmak istiyorsanız, Firmanın kendi sitesinde yer alan KFC Franchise Başvuru Formunu doldurarak, KFC Bayilik Başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan iletişim kanallarıyla da KFC ana merkezi ile iletişime geçebilir ve Franchise talebinizi kendilerine iletebilirsiniz.

TEL: 0(216) 228 77 77
Adres: Barbaros Mahallesi, Begonya Sok. No:3 Nidakule Ataşehir Kuzey Kat: B1 No:60 34746 Ataşehir, İstanbul, Türkiye

KFC Franchise Puanı

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı