İnternet Üzerinden Yapılabilecek 27+ İş Fikri | İnternetten Para Kazanma

Şayet evden bir iş kurmayı istiyorsanız, internet bu konudaki en iyi arkadaşınız olacaktır. Bu arkadaş, içerdiği sayısız fırsat ve imkanla, size neredeyse hiç yatırım yapmadan internet üzerinden iş kurma olanağı sağlayacaktır. Bu platform üzerinden gerçekleştirebileceklerinizin bir sınırı yoktur. İnternet sayesinde dilediğiniz her şeyi ücretsiz olarak öğrenebilir, pratik yapabilir, çalışabilir ve internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bunları yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise istikrardır. Evet, sabır ve istikrar her şeyde olduğu gibi, internetten yapılacak işlerde de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira internet üzerinden gerçekleştireceğiniz eylemlerin çoğu ilk günlerde hatta ilk haftalarda size yeteri miktarda para kazanma imkanı sunmayacaktır. Yapacağınız işe bağlı olmakla birlikte, bir işten yeteri miktarda para kazanmak için ortalama olarak 2-3 ay gibi bir süre sarf etmeniz gerekmektedir.

Şayet siz de evden para kazanmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız internetten para kazanma yolları isimli bu yazıda yer alan iş fırsatlarını kendi durumunuza göre değerlendirebilir ve bu işleri ister ek iş olarak, ister tam zamanlı bir iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları | İnternet Üzerinden Yapılabilecek İşler

Blog Yazarak Para Kazanma (Kendi Sitenizi Kurun)

Şayet yazı yazmayı seviyorsanız, herhangi bir konuda bir blog yazarak işe başlayabilir ve Google Adsense‘den para kazanabilirsiniz. Siz de bildiğiniz ve sevdiğiniz bir konuda yazılar yazarak ve sitenize ziyaretçi çekerek, bugün internetten para kazanan çok sayıda insan arasında yer alın. Blog yazmak için kadın, yemek, fotoğrafçılık, spor vb. gibi popüler konular arasından bir tercih yapabilirsiniz. Blog Yazarak Para Kazanmak isimli yazımıza göz atarak, bu konuda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma (Ödüllü Anketler)

Evden, sermayesiz bir şekilde para kazanmak istiyorsanız ödüllü anketler tam size göredir. Çok sayıda firma tarafından kullanıcılara sunulan ödüllü anketleri doldurarak, hızlı bir şekilde internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik, yalnızca bir değil birden fazla ödüllü anket sitesine kayıt olabilir ve bu sayede kazancınızı artırma imkanı yakalayabilirsiniz. Oldukça kısa bir süre ayırarak para kazanabileceğiniz bu yöntem hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Anket Doldurarak Para Kazanma isimli yazımıza mutlaka bir göz atın.

YouTube’dan Para Kazanma

Video çekerek para kazanma fikri sizin de ilginizi çekiyorsa Youtube üzerinden kendi kanalınızı oluşturabilir ve ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Bugün, dünya üzerinde milyonlarca kişinin internet üzerinden para kazanmasına imkan tanıyan Youtube’dan nasıl para kazanabileceğinizi, merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Youtube’dan Para Kazanma Rehberine bir göz atabilirsiniz. Bu yazıda, Youtube’da kanal açmayı, para kazanmayı, ne tür videolar çekebileceğinizi ve bu videoları Youtube’a nasıl yükleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynayarak para kazanılır mı demeyin, zira şu an internet üzerinden para kazandıran çok sayıda oyun bulunmakta. Aynı şekilde insanlar bir yandan hesap ve nesne satışı yaparak, öbür yandan blog yazarak, canlı yayın yaparak güzel paralar elde etme imkanı yakalanmakta. Şayet siz de oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız, Para Kazandıran Oyunlar isimli yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Twitch’ten Yayın Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yollarından biri de Twitch üzerinden yayın yapmaktır. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere, oyun oynayarak, oynadığınız oyunları Twitch üzerinden yayınlayarak, para kazanmaya ve güzel gelirler elde etmeye başlayabilirsiniz. Bağış toplamanın yanı sıra, reklam gelirlerinden ve sponsorluk anlaşmalarıyla Twitch’ten para kazanabilirsiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgilere Twitch’ten Para Kazanma isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Evden çalışarak para kazanabileceğiniz işlerden biri de makale yazarlığıdır. Bu gün internet dünyasında faaliyet gösteren pek çok site, düzenli olarak özgün makalelere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılayanlar ise, makale yazarlığı yapan kişilerdir. İnternette bu iş için oluşturulmuş onlarca platform bulunmaktadır. Şayet siz de yazı yazarak para kazanmayı istiyorsanız, makale yazarlığı işine bir göz atabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgilere Makale Yazarak Para Kazanma isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Uygulama İndirerek Para Kazanma

Bugün Android ve iOS platformları üzerinde bulunan çok sayıda uygulama, kullanıcılarına internetten para kazanma imkanı sunmaktadır. Bu uygulamalardan para kazanmak, çeşitli görevlerin yerine getirilmesi ile gerçekleşmektedir. Şayet sizde evden çalışarak, sermayesiz bir şekilde, internetten para kazanmak istiyorsanız Para Kazandıran Uygulamalar isimli yazımıza mutlaka göz atın.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma (Affiliate Marketing)

İnternetten para kazanma yollarından biri de, belirli firmalara ait ürünleri, çeşitli platformlar üzerinden satışa sunmaktır. Bu platform, Sahibinden.com gibi bir alışveriş sitesi olabileceği gibi, Instagram gibi bir sosyal medya sitesi de olabilir. Yapmanız gereken Affiliate Marketing yapısı bulunan bir firma ile anlaşmak ve aldığınız siparişleri bu firmalara ileterek, kar payınızı almaktır.

Instagram’dan Para Kazanma

Sosyal medya sitelerinden para kazanmak denince akla gelen ilk platformlardan biri Instagram‘dır. Şayet 100 bin ve üzerinde bir takipçiye sahip bir sayfanız varsa çeşitli yollardan para kazanabilirsiniz. Bunların başında reklamlar gelmektedir. Aynı şekilde yukarıda ifade ettiğimiz gibi çeşitli firmalarla anlaşarak belirli ürünlerin satışına aracılık yapabilir ve satış ortaklığı ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanma

Instagram için ifade ettiğimiz hususlar Twitter için de geçerlidir. Yüksek takipçili bir Twitter hesabınız varsa, bu hesabı reklam ve ürün satışında kullanabilirsiniz. Aynı şekilde hesabınızı da satarak güzel miktarda para kazanmanız mümkündür.

Facebook’dan Para Kazanma

Facebook, diğer sosyal medya sitelerden farklı olarak, kullanıcılarına ekstra olarak ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler, Facebook’un reklam gelirlerinden elde ettiği paranın paylaşılması yoluyla gerçekleştirilmektedir. Kısaca belirtmek gerekirse, yüksek takipçili bir Facebook hesabınız varsa, yayınladığınız gönderiler üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Tumblr’dan Para Kazanma

Twitter ve Instagram için bahsettiğimiz şeyler Tumblr’da da aynıdır. Tumblr’ı diğer sosyal medya platformlarından ayıran özellik ise, link satışıdır. Şayet yüksek etkileşimli bir Tumblr hesabınız varsa, gönderilere farklı sitelerin linklerini yerleştirerek para kazanabilirsiniz. Bu tür siparişler almak için Wmaraci ve R10 gibi Webmaster’ların bulunduğu forumlara üye olabilirsiniz.

Pinterest’ten Para Kazanma

Ülkemizde pek bilinmese de Pinterest, diğer ülkelerde pek çok kişiye internetten para kazanmanın kapılarını açmaktadır. Pinterest ile en başta sitenize/blogunuza hit çekerek, sitenizde yer alan reklamlar ile para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde Repin hizmeti ile farklı kullanıcıların pinlerinin etkileşimini artırabilir, link satışı yapabilir, satış ortaklığı yapabilir veya reklam hizmetleri sunabilirisiniz.

Reddit’ten Para Kazanma

Reddit, ülkemizde pek yaygın olarak kullanılmasa da pek çok ülkede oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu platform üzerinden düzenli olarak faydalı paylaşımlar yapan kullanıcılar, yüksek seviyede bir profile sahip olmakta, dolayısıyla paylaştıkları şeyler çok daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmaktadır. Dolayısıyla Reddit üzerinden reklamını yaptırmak isteyen firmalar, bu kullanıcılar ile iletişime geçmekte ve çeşitli şekillerde güzel ücretler karşılığında hizmet almaktadırlar.

Dropshipping ile Para Kazanma

Dropshipping, Amazon gibi e-ticaret siteleri üzerinden satılan ürünlerin, satışına aracılık etmektir. Bu aracalık ülkeler arasında olabildiği gibi aynı ülke içerisinde de olabilmektedir. Örneğin Amazon’un Amerika sitesi üzerinden satışa sunulan bir ürünü, Amazon’un Kanada sitesi üzerinden kendi karınızı da fiyata ekleyerek satışa çıkarabilir, herhangi bir maliyet olmadan bu ürünün satışından para kazanabilirsiniz.

Online Mağaza Kurarak Para Kazanın

Gittigidiyor ve Sahibinden gibi siteler üzerinden kendi mağazanızı kurup, belirli ürünlerin satışına başlayabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri stoklamanıza gerek yok. Yapmanız gereken belirli ürünleri toptan fiyatla satan esnaflarla anlaşarak, bu ürünleri internet üzerinden satışa sunmak, diğer maliyetleri ve karı da ekleyerek, ürünün satılmasını beklemek. Bu sayede herhangi bir maliyet olmaksızın çeşitli ürünlerin satışından güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, sosyal medya hesaplarının yönetimi de bir iş haline geldi. Çok sayıda şirket, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki hesapların yönetimi için eleman arayışına girdi. Şayet kaleminiz güçlüyse ve sosyal medya yönetimi işini iyi bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorsanız, çeşitli iş ilanı siteleri üzerinden bu tür bir arayış içerisinde olan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Udemy’den Para Kazanma

Udemy, bir online eğitim platformudur. Şayet herhangi bir konuda bilgi sahibiyseniz, bu platform için videolar, online kurslar çekerek, bilgi ve tecrübeleriniz paylaşabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Steemit’den Para Kazanma

Steemit, Twitter misali bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu site üzerinden çeşitli konularda faydalı paylaşımlar yaparak, beğeni alarak para kazanabilirsiniz. Kazandığınız paralar Steem isimli coin olarak tarafınıza iletilmekte, siz de bu coinleri istediğiniz şekilde dolara çevirebilmektesiniz.

Soru Sorarak Cevap Yazarak Para Kazanın

Bir Türk girişimci tarafından kurulan Ahmetesor.com, kullanıcılarına soru sorarak, cevap yazarak para kazanma imkanı sunmaktadır. Siteye üye olarak sorulan sorulara cevap yazabilir, yeni sorular yazabilir, beğeni aldıkça kazancınızı artırabilirsiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından biri de fotoğraf çekerek para kazanmaktır. Şayet iyi bir fotoğraf çekme kabiliyetine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu işi yapabilir ve çektiğiniz fotoğrafları iStockPhoto ve Shutterstock gibi platformlar üzerinden satabilirsiniz.

Editörlük Yaparak Para Kazanma

Yazı yazarak para kazanmak başlığında belirttiğimiz üzere, internet üzerinden yayın yapan çok sayıda site, düzenli olarak makaleye ihtiyaç duymaktadır. Bazı siteler ise bu yazıları yazarak, siteye girişini yapacak ve bu işi düzenli olarak yürütecek editörlere ihtiyaç duymaktadır. Şayet kaleminiz iyiyse, R10 ve Wmaraci gibi siteler üzerinden iş bulabilir ve çeşitli sitelerin editörlüğünü yürütebilirsiniz.

Hesap Satışı Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından biri de, çeşitli platformlarda yer alan hesapların satışıdır. Bu bir oyun olabileceği gibi bir sosyal medya hesabı da olabilmektedir. Şayet yüksek seviyede bir oyun hesabınız varsa veyahut da yüksek takipçili bir sosyal medya hesabınız varsa bu hesabı internet üzerinden kolay bir şekilde satabilir ve devamlı olarak bu tür hesaplar geliştirerek düzenli bir gelir elde etme imkanı yakalayabilirsiniz.

Online Ders Vererek Para Kazanma

Herhangi bir konuda bilgi ve tecrübenize güveniyorsanız bunu paraya dönüştürebilirsiniz. İlan siteleri üzerinden öğrencilerinizi bulabilir ve Skype gibi platformlar üzerinden online dersler vererek gelir elde edebilirsininiz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Günlük yarım saatinizi ayırarak, internette bulunan çeşitli uygulama ve siteleri üzerinden reklam izleyebilir ve ufak da olsa gelir elde edebilirsiniz. Bu tür siteleri ve uygulamaları Google üzerinde araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Reklam Yönetimi | Reklam Uzmanlığı

Firma ve şirketlerin reklamlarını yöneterek güzel paralar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken Facebook ve Google Adwords gibi servislerin işleyişi hakkındaki kurslara katılmak, bu platformlar hakkında bilgi edinmektir. Günümüzün en çok ihtiyaç duyulan mesleklerinden biri haline gelmeye başlayan reklam uzmanlığı, size de evden, internetten para kazanma imkanı sunabilir.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Şayet bir dili iyi bir şekilde biliyorsanız, evden çalışarak para kazanabilirsiniz demektir. Çeşitli ilan siteleri üzerinden müşterilerinize ulaşabilir ve çeviriler yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Freelance İşler Yapın

Logo, tasarım, seslendirme, fotoğraf çekme gibi becerileriniz varsa, freelance olarak çalışabilir, Bionluk ve Sadeceon gibi siteler üzerinden ilan açarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı