İddaa Bayilik Başvurusu 2021 (İddaa Bayi Açma Şartları 2019)

Ülkemizde oldukça fazla miktarda meraklısı olan iddaa ve diğer şans oyunları son yılların en popüler iş yatırım imkânlarından birini ortaya çıkarmıştır; İddaa Bayiliği. Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde de sevilerek oynanan bu oyunlar, iş arayan girişimciler için bir gelir kapısı haline gelmiş ve kısa zamanda oldukça cazip bir iş sektörü olmuştur. Şayet sizin de İddaa Bayilik açma gibi bir düşünceniz varsa sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Ülkemizde iddaa ve diğer şans oyunlarını sürekli oynayan ve bu gibi oyunları oynamaktan zevk alan büyük bir kitle vardır. Dolayısıyla hemen her şehirde ve ilçede bu gibi oyunların oynanmasına aracılık eden yerlere ihtiyaç vardır. Bu yüzden hemen her bölgede iddaa bayilikleri verilmektedir. İddaa bayiliği alan, iddaa açan girişimciler, çoğu zaman müşteri bulma sıkıntısı yaşamamaktadırlar.

İddaa Bayilik Veriyor mu?

Hemen herkes tarafından yoğun bir şekilde oynanan İddaa oyunu için gerekli ve yeterli şartlar sağlandığında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nca belirlenen il ve ilçelere bayilikler verilmektedir. Şayet siz de bir İddaacı açmak ve İddaa bayiliği almak istiyorsanız, öncelikle ikamet ettiğiniz il ya da ilçede gerekli esaslara uygun olarak iddaa bayilik başvurusunda bulunmak zorundasınız. Sonrasında yapmanız gereken tek şey yapılacak olan kurada adınızın çıkmasını beklemek olacaktır.

İddaa Bayilik Şartları Nelerdir?

  • İlk olarak İddaa bayilik açmak isteyen kişinin Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Açacak kişinin kanunen gerekli şartları sağlıyor olması ve aklı sağlığının yerinde olması gerekmektedir.
  • Adli sicil kaydının temiz olması yine İddaa bayilik şartları arasında en önemli olanlarındandır.
  • Bayilik almayı düşünen girişimcinin vergi dairesine kayıtlı olması gerekmektedir.
  • Bilinen belli bir ikametgâh adresinin olması zorunludur.
  • İddaa bayilik açmayı düşündüğü mekâna ait sabit bir telefon, GSM numarası ve e-posta adresinin olması gerekmektedir.
  • Esnaf ve Sanatkârlar Odasına kaydının bulunması gerekmektedir.
  • Maddi yönden yeterli sermayeye sahip olmalı ve gerekli teminatı gösterebilmelidir.
  • Açtığı bayilikte kendisinden başka yasal faaliyetleri yürütebilecek en az bir çalışan elemanının olması da İddaa bayilik şartları arasında yer almaktadır.

İddaa Bayilik Açmak Karlı mı?

Dünyanın hemen her yerinde çok yoğun bir şekilde sevilerek oynanan bu oyunun kazançlı olmaması düşünülemez. Hemen hemen herkesin hayalinde İddaa bayilik açmak ve böyle bir iş yerine sahip olmak vardır. Yatırım noktasında sizden yüksek bedeller isteyen bu dükkân, aynı oranda size yine yüksek rakamlar kazandırmaktadır. Bu konuda sizlere yaptığımız araştırmanın sonuçlarından bahsedecek olursak, sizlerde İddaa bayilik açmak karlı mı yoksa değil mi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Size gelen müşterilerinizin oynadığı her oyundan, oynadığı kupon tutarının bir kere %9’u size kalmaktadır. Bunun yanında eğer oynayan oyuncular oyunu kazanırsa ve siz bu kuponun tahsiline aracılık ederseniz, kazanılan tutarın %2’sine yine bayilik olarak siz sahip olmaktasınız. Müşteri potansiyelinizin çok olması sizin de o kadar çok kazanacağınız anlamına gelmektedir.

İddaa Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Böylesi kazançlı bir işletmenin elbette aynı oranda yüksek sermayeli bir bedeli de olmaktadır. İddaa franchise bedeli olarak; 50.000 TL başvuru bedelini, 13.000 Dolar teminat mektup bedelini ve 3.300 Dolar terminal teminatını karşılamanız gerekmektedir. Bu tutarlar değişiklik gösterebilir, siz bunun yanında açacağınız mekânın da giderlerini eklemeyi unutmayınız.

İddaa Bayilik Başvurusu 2019 (İddaa Bayilik Başvuru Formu)

Şayet siz de İddaa bayiliği başvurusunda bulunmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim ağları üzerinden İddaa bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

Web Site: sportoto.gov.tr

İletişim Tel: 0850 220 86 06 / 444 86 86

İddaa Bayilik Değerlendirmesi

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Bayilik Puanı

User Rating: 3.5 ( 2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı