Hepsijet Taşıyıcı Olma – Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?

Hepsijet Araçlı Kurye Olmak

Bu makalemizde kurye – lojistik alanında en çok merak edilen konulardan olan Hepsijet Taşıyıcı rolü hakkındaki detaylara yer vermeye çalışacağız. Bu konuyla ilgili en fazla sorulan “Hepsijet Araçlı Kurye işi yapılır mı? Hepsijet Taşıyıcı Olmak Kazandırır mı? Hepsijet Kurye olmanın şartları nelerdir?, Hepsijet Araçlı Kurye başvurusu nasıl yapılır?” gibi soruların yanıtını aşağıda derleyeceğiz.

Hepsijet Taşıyıcı Olma - Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?

Hepsijet Taşıyıcı ya da Hepsijet Araçlı Kurye İşi Nedir?

 

Hepsijet Araçlı Kuryelik ya da Hepsijet taşıyıcılık işi son dönemde oldukça yaygınlaşan ticari faaliyetlerden biri. Bu iş de tıpkı Trendyol Express Taşıyıcı işi gibi, Hepsiburada e-ticaret platformu tarafından satılan ürünlerin hızlı bir şekilde müşterilere teslimi için hayata geçirilen bir sistem aslında. Hepsijet Araçlı Kurye işinde sahip olduğunuz Van veya benzeri bir araçla (Caddy, Doblo vb.) e-ticaret taşımacılığı yapar ve satılan ürünlerin dağıtımını yaparsınız. Hepsijet Taşıyıcılık işi satılan ürünlerin zamanında ve eksiksiz bir biçimde müşteriye teslim edilmesini amaçlar.

Hepsijet Taşıyıcı Olma - Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?

Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?

Hepsijet Araçlı Kurye işi hangi şehirde ve bölgede çalıştığınıza bağlı olarak değişen oranlarda gelir sağlar.İstanbul ve Ankara gibi e-ticaret satış oranlarının yüksek olduğu şehirlerin birinde çalışmayı amaçlıyorsanız, Hepsijet Kuryelik işinden aylık 4-5 bin TL gibi bir kazanç elde etmeniz mümkündür. Çok yoğun olmayan bir bölgede günlük 60-80 paket ortalaması ile çalışmanın size aylık getirisi 3-4 bin TL arasında olmaktadır.

Hepsijet Araçlı Kurye işinde dağıttığınız paket başına ödeme alırsınız. Paket başına aldığınız ücret şehirlere göre farklılık gösterebilir. Paket başı ücret genellikle 3-4 TL aralığındadır.  Aylık kazancınızın belli bir oranın altına düşmemesi için, aylık minimum paket taahhüdünü sözleşmenize dahil edilmesi mümkün olabilmektedir. Kargo firmalarından farklı olarak, Hepsijet taşıyıcı işini aracınızın başında tek başınıza çalışarak yapmanız mümkün.

Hepsijet Taşıyıcı Olma - Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?

Hepsijet Araçlı Kurye Olmanın Şartları Nelerdir?

Hepsijet Araçlı Kurye olmak için gereken şarların en başında Van tarzı bir ticari araca sahip olmanızdır. Eğer Caddy ve Doblo tarzında bir ticari aracınız varsa Hepsijet Kurye işi için başvuru yapabilirsiniz. Aracınız olmaması halinde de yine Hepsiburada tarafından hayata geçirilen Sür – Kazan projesi kapsamında başvuru yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hepsijet taşıyıcı işi için ihtiyaç duyacağınız bir diğer şart yurtiçi eşya taşımacılık belgesi yani SRC4 belgesidir. Bu belgeyi sürücü kurslarına başvuru yaparak (yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonrasında) almanız mümkündür.

Hepsijet taşımacılık işini yapmayı düşünüyorsanız noter huzurunda sözleşme imzalamak için ve iş ilişkisini yasal zemine oturtmak için üzerinize kayıtlı bir şirketin de olması gereklidir. Şirketiniz yoksa, kolaylıkla ve göreceli olarak daha az maliyetle şahıs şirketi kurabilir ve bu kapsamda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hepsijet Taşıyıcı Olma - Hepsijet Araçlı Kurye İşi Kazandırır mı?Hepsijet Araçlı Kurye Başvurusu Nasıl yapılır?

Hepsijet Araçlı Kuryelik başvurusunu Hepsiburada’nın bu projeye özel olarak oluşturduğu Hepsijet platformu üzerinden yapabilirsiniz. Eğer bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız aşağıda sunduğumuz linke tıklayarak, ilgili formu (en altta yer alan) doldurabilir ve kuryelik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Diğer iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili makalelerimize ulaşmak için burayaı tıklayabilirsiniz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı