Google’dan Para Kazanma 2021 | Adsense Dahil 7+ Garantili Yol

Hepimizin, dünya üzerindeki en gelişmiş ara motoru olarak bildiği Google, daha sayılamayacak pek çok alanda, çeşitli uygulama ve platformlarla dünya üzerindeki milyarlarca kişiye hizmet vermektedir. Söz konusu hizmetlerin bir kısmında, kullanıcılarından da yardım alan Google, bu sayede pek çok yol ve yöntemle internet kullanıcılarına para kazanma imkanı sunmaktadır.

Evet Google’dan para kazanmak artık tamamıyla mutad bir hale gelmiştir. İnternet erişimine sahip olan herkes, bir şekilde Google’dan para kazanma imkanına sahiptir. Peki Google’dan para kazanma yolları nelerdir? Google’dan nasıl para kazanılır?

Şayet siz de internetten para kazanmak istiyorsanız bunu Google aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda sizler için sıraladığımız yollardan birini veya bir kaçını deneyerek Google’den para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İşte Google’dan Para Kazanma Yolları

Google Adsense’den Para Kazanmak

Adsense, Google’ın yayıncılar için oluşturmuş olduğu bir platformdur. İnternet üzerinden yayın yapan, içerik üreten kişi veya kuruluşlar bu platform üzerinden, Google aracılığı ile reklam veren firma ve şirketlere ulaşabilmekte ve kendi yayınları üzerinden reklam yayınlayarak para kazanabilme olanağı yakalayabilmektedirler. Adsense, Google üzerinden para kazanmanın en önemli yollarından biridir. Bugün dünya üzerinde, Google’dan para kazananların çoğu, bu kazançlarını Adsense ile temin etmektedir.

Şayet sizde Google Adsense ile para kazanmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey kendi yayınlarınızı oluşturmaktır. Bu yayın, bir internet sitesi, bir blog olabileceği gibi Youtube’da açacağınız bir kanal da olabilir. Ardından Adsense’ye kayıt olarak, bu yayın üzerinden reklam yayınlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google üzerdinden elde edeceğiniz gelir, yayınlarınızı takip edenlerin sayısı ile doğru orantılı olacaktır.

İşte Google Adsense’den Para Kazanmak İçin Yapabileceğiniz İşler

Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak deyince, akla gelen işlerden biri Blog Yazmak, Site Kurmak’tır. Şayet siz de Google’dan para kazanmak istiyorsanız, işe kendi bloğunuzu kurarak başlayabilirsiniz. Böylece istediğiniz herhangi bir konuda yazılar yazabilecek, sitenizi ziyaret edenler sayesinde para kazanabileceksiniz.

Şayet kendi sitenizi kurmak ve yazı yazarak para kazanmak fikri sizi de cezbediyorsa, Blog Yazarak Para Kazanmak isimli yazımıza mutlaka göz atın. Oradaki adımları takip ederek kendi sitenizi kurun ve Google Adsense ile para kazanmaya başlayın.

Youtube’da Kanal Açarak Para Kazanmak

Google’dan Para Kazanmanın en popüler yollarından bir diğeri ise Youtube’dur. Son yıllarda yüz binlerce insan çeşitli konularda videolar çekerek Youtube’dan para kazanma imkanına kavuşmuştur. Bu da ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yaptırmak isteyen firmaları, Youtube’a yönlendirmiştir.

Youtube’dan para kazanmaya imkan tanıyan, yayıncı ve reklamcıları bir araya getiren platform, yine Google’dır. Dolayısı ile Youtube’da kanal açmak, video yayınlamak ve bu sayede gelir elde etmek de Google’dan para kazanma olarak nitelendirilmektedir.

Şayet video çekerek Google’dan para kazanma fikri size de cazip geliyorsa, Youtube’dan Para Kazanma Rehberi isimli yazımıza mutlaka bir göz atın.

Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Şayet kendi uygulamanızı geliştirecek kadar kodlama bilginiz varsa, Google’dan para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken kendi uygulamanızı geliştirip, Google Play’e eklemek olacaktır. Biraz da reklam vererek uygulamanızın indirilmesini sağlayabilir ve yaptığınız yatırımı, uygulamanıza eklediğiniz Adsense reklamlarıyla kısa bir süre içerisinde çıkarabilirsiniz.

Google Play’e uygulama eklemek için kodlama bilginizin olması şart değil, Codecanyon ve SellMyApp gibi platformlar üzerinden de hazır uygulamalar alarak bunları Google Play’e yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken işin uzmanı birisine, bu uygulamalar üzerinde küçük değişiklikler yaptırmaktır.

Oyun Yaparak Para Kazanmak

Uygulamada bahsettiğimiz durumlar oyunlar için de söz konusudur. AppStore’a veya Google Play’e ekledeğiniz oyun ve uygulamalardan Adsense aracılığı ile güzel paralar kazanmanız mümkündür.

Google Ödüllü Anketler – Google Opinion Rewards

Google Ödüllü Anketler, Google tarafından geliştirilen bir anket uygulamasıdır. Bu uygulama size çeşitli konularda fikirlerinizi sormakta ve yanıtladığınız her soru için size Google Play’de harcayabileceğiniz ödüller vermektedir.

Google Google Opinion Rewards’ın anket başına ödediği ücret 30 kuruştan 1.50 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Her ne kadar tam anlamıyla Google’dan para kazanma anlamına gelmese de, kazandığınız Google Play kredileri ile, ihtiyacınız olan oyun ve uygulamaları ücretsiz bir şekilde satın alma imkanı yakalayabilirsiniz.

Google Play’de Kitap Satarak Para Kazanma

Şayet kaleminiz güçlüyse, yazdığınız-yazacağınız kitapları Google Play kütüphanesine ekleyerek, para kazanabilirsiniz. Google Play, ekleyeceğiniz her kitap için sizden oldukça cüzi bir miktar komisyon talep edecek ve kitabın satışından elde edilen diğer gelirleri size aktaracaktır.

Şayet bu işe yeni başlayacaksanız, kitaplarınızı oldukça cüzi ücretler karşılığında satışa çıkarabilir, böylece her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Google Play’de kitap satışından tatmin edici ölçülerde para kazanabilirsiniz.

Google Adwords’tan Para Kazanma

Google Adwords, Google tarafından kurulan bir reklam verme platformudur. Kullanıcılar bu platform üzerinden, Google’a ve Google’ın iş ortaklarına reklam verebilmektedir.

Bugün çok sayıda şahıs ve firma Google Adwords sayesinde oldukça güzel paralar kazanmaktadır. Peki Google Adwords’ten nasıl para kazanılır?

Öncelikle söylemek gerekir ki Google Adwords’ten direkt olarak para kazanmak mümkün değildir. Bu konuda takip edilen iki yöntem vardır. Bunlar

İnternet Üzerinden Satış (E-Ticaret)

Çok sayıda firma ve e-ticaret kuruluşunun para kazanmasındaki en büyük faktörlerden biri Adwords reklamlarıdır. Herhangi bir ürünün veya hizmetin satışını yapan firmalar Adwords üzerinden günlük olarak reklam vererek, müşteri potansiyelini oldukça yüksek oranlara çıkarmakta ve verdikleri reklam ücretlerini fazlasıyla geri kazanmaktadırlar.

Şayet bir ürün veya hizmet satıyor veya satmayı planlıyorsanız, Google Adwords, bu konuda sizin en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili Google’a vereceğiniz reklamlar hedef kitleye en doğru bir şekilde ulaşacak ve satışlarınız artacaktır.

Google Adwords Reklam Yönetimi

Kendinizi Google Adwords konusunda geliştirerek, büyük firmaların reklamlarını yönetmeye başlayabilirsiniz. Bugünlerde profesyonel olarak yürütülen reklam yöneticiliğinde oldukça büyük bir eleman eksikliği vardır. Reklamlarını en doğru ve en hızlı bir şekilde nasıl yayınlayacağını bilemeyen firmalar, bu konuda Adwords uzmanlarına başvurmakta ve onlardan ücret karşılığı reklam danışmanlığı hizmeti almaktadırlar.

Satış Ortaklığı Yaparak

Kendinize ait bir siteniz varsa, bu siteyi üst sıralara taşıyarak herhangi bir ürün veya hizmetin satışına aracılık edebilir ve güzel komisyonlar elde edebilirsiniz. Bunun için SEO bilginizin iyi olması gerekmektedir. Bugün dünyanın pek çok yerinde, çok sayıda insan, Amazon ve Ebay gibi dev şirketlerle satış ortaklığı yapmakta ve oldukça güzel paralara kazanabilmektedir.

Siz de bu işi büyük çapta veya lokal bazda yapabilir ve komisyon karşılığı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bir site oluşturup, yapacağınız çalışmalarla Ankara Nakliyat Firmaları kelimesinde üst sıralara çıkabilir ve nakliyatçı firmalardan alacağınız komisyonlarla ziyaretçilerinizi bu firmalara yönlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı