Kripto Paralar

Golem (GLM) Coin Nedir ? GLM Token Yatırım Yapılır mı ?

Golem (GLM) Token Alınır mı? GLM Nereden Alınır?

Golem (GLM) token veya GLM coin, kullanıcıların Golem protokolü yardımıyla edinilen kaynaklar karşılığında ödeme yapmasına veya ödeme almasına izin veren bir Ethereum ağı tokenidir. Golem Protokolü, ağdaki katılımcıların bilgisayarlarının yedek işlem gücünü başkalarına ödünç vermelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

2016 yılında tanıtılan bu projenin amacı yeterli hesaplama kapasitesine sahip olmayan kullanıcılara her türlü proje için hesaplama gücü sunmaktır. GLM, aynı veya benzer hizmetleri sunan merkezi modellere kıyasla, merkezi olmayan bir P2P pazarının potansiyelinden yararlanarak, , hesaplama kaynaklarını nasıl ödediğimizi, kiraladığımızı ve kullandığımızı kontrol etme imkanı verir. Golem (GLM)  projesine ilgi duyuyor,  ancak bu projeyle ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyac duyuyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalemizde, proje hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlere sunmaya çalışacağız.

 

Golem (GLM) nedir?

Golem, kullanıcıların yapay zeka, kripto para madenciliği,  bilgi ve işlem gücü gerektiren diğer karmaşık hesaplamalar başta olmak üzere birçok amaç için hesaplama gücü satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir yazılımdır. Bir diğer deyişle, Golem, kullanıcıların fazla bilgi işlem güçlerini, yürütme için daha fazla hesaplama gücü gerektiren karmaşık projeler üzerinde çalışacak kaynakları olmayan kullanıcılara satmalarına olanak sağlar. Kaynaklarını satan kullanıcılar, hizmetleri karşılığında ağdaki alıcılar tarafından ödenen GLM tokenleri ile ödüllendirilir. Fiyat, kiralanan hesaplama gücünün miktarına bağlıdır.

Golem (GLM) Ne İşe Yarar ve Sistem Nasıl İşler?

Golem, talepleri işleyerek ve söz konusu talebe göre alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayarak çalışır. Golem Ağı’nda bilgi işlem gücü satın alan kullanıcılar, talep sahipleri olarak adlandırılır. Bu talep sahipleri, Golem sisteminin daha sonra işlediği, doğruladığı ve talep sahibini uygun kaynaklara bağlamak için kullandığı istekler oluşturabilir. Oluşturulan istekler sonrasında Sistem, görevi ilk görevin daha küçük bölümlerine böler ve bilgi işlem gücünü birden çok kullanıcıdan bölümler halinde kiralar. Oluşturulan talebin, pahalı ve yavaş olabilen geleneksel bulut bilişim hizmeti sağlayıcıları tarafından tamamlanmasını beklemek yerine, söz konusu görev Golem tarafından bölünür ve eşler arası pazardaki satıcılar tarafından kısa sürede tamamlanır.

Neden Golem? GLM Coin alınır mı?

Golem tokeni diğer projelerden ayıran şey, yerilen getirilmesi gereken görevlerin küçük görevlere bölerek, bilgi işlem gücü satın alma ve kullanma sürecini hızlandırmanın bir yolunu bulmasıdır. Bu sistem, “cloud” bulut bilişim hizmetlerini otomasyon yoluyla merkezi olmayan ve görevlerin daha küçük parçalara bölünmesi sayesinde daha düşük maliyetli hale getirmektedir.

Golemi farklı kolan bir diğer unsur,  görev şablonuna dayalı olarak Talep Sahipleri ve Sağlayıcıları birbirine bağlayarak, P2P pazarı üzerindeki kontrolü kullanıcıların ellerine vermesidir.

Merkezi bir otoritenin kaynakları sattığı ve bundan ötürü kullanıcılardan kar aldığı geleneksel bulut bilişim hizmet sağlayıcılarının aksine, burada Sağlayıcılara doğrudan hizmetleri için ödeme yapılır. Böylece, herkes bir hizmet sağlayıcı olarak GLM coin kazanabilir ve geleneksel bulut bilişim ile karşılaştırıldığında ihtiyaç duydukları kaynakları daha düşük maliyetle elde edebilir.

GLM Coin Nasıl Alınır ?

 

GLM Coin nereden alınır sorusuna yanıt vermek için görselden yararlanabiliriz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere, GLM Binance, Coinbase Kucoin, Gate io, Houbi ve Poloniex gibi birçok merkezi borsada bulunur. Eğer GLM almak istiyorsanız ve bu borsalardan birine üyeyseni kolayca GLM token satın alabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı