Getir Kuryelik Kazancı – Getir Ne Kadar Kazandırır?

Getir Esnaf Kurye Kazancı - Getir Kurye Maaşı

 

Son dönemde popüler olan bir diğer iş konusu da Getir Moto Kuryelik, Getir Araçlı Kuryelik. Pandeminin de etkisiyle artan işsizlik karşısında öne çıkan Getir Kuryelik işi herkesin merak ettiği ve bu bağlamda “Getir Kuryelik İşi ne kadar kazandırır?, Getir Kuryelik Maaşı Ne Kadar?, Getir Kuryelik için Gereken şartlar nelerdir? Getir Araçlı Kuryelik işi ne kadar kazandırır? Getir Esnaf Kuryelik işi ne kadar kazandırır? Getir Esnaf Kuryelik Şartları nelerdir?” gibi soruları dillendirdiği bir alan oldu. Makalemizde, bu sorulara yanıt aramaya çalışacak, konuya ilişkin derlediğimiz bilgileri sunacağız.

Getir Kuryelik Maaşı – Getir Kuryelik Ne Kadar Kazandırır?

 

Eğer motor kullanmayı seviyorsanız ve motor kullanarak para kazanmak istiyorsanız, Getir kuryelik işini rahatlıkla yapabilirsiniz. Getir kuryelik işi ne kadar kazandırır ya da Getir Kuryelik Maaşı ne kadardır sorsunun cevabı şehirden şehir farklılık arz eder. Eğer İstanbul gibi yoğun bir şehirde, Getir ağının ve pazar kapasiteninin yüksek olduğu bir şehirde çalışacaksınız Getir kuryelik işinde kazanacağınız para asgari ücretin çok üstünde bir rakam olacaktır. Böyle bir şehirde Getir kuryelik işi yaparak ortalama 4-5 bin TL gibi bir rakamı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Bu meblağ bazı durumlarda (Getir Esnaf Kuryelik gibi) 6-7 bin TL’yi bulabilmektedir. Bu konuda yaptığımız araştırmalara göre, Getir Motor Kurye maaşı ortalama 4 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında değişmektedir.  Getir Araçlı Kurye maaşı – Getir Araçlı Kuryelik işinin kazancı da yine 4 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında olabilmektedir.

 

Getir Kuryelik Şartları – Getir Kuryelik için Gereken Belgeler

Getir kuryelik işinde çalışmak istiyorsanız ve bu Getir Kuryelik şartlarını sağlayıp sağlamadığınızı incelemelisiniz. Getir kuryelik işi için aranan temel şartlara göre, kurye olacak firmaya ait motorlarla çalışabilecek kişilerin aşağıda sunduğumuz şartları sağlaması beklenir

 • Motor kullanmak için temel gereksinim olan A1-A2 sınıfı ehliyet
 • Vardiyalı saatlerde çalışmaya elverişli olmak
 • Aktif olarak ve uzun süre sorunsuz bir şekilde motor kullanabilmek
 • Temel teknolojik aletleri kullanabilmek
 • Hijyen ve temizlik kurallarına uymak
 • Kılık kıyafet ve giyim konusunda dikkatli olmak
 • Müşteri ilişkilerinde ve iletişim konusunda başarılı olmak

Getir Esnaf Kurye

 

Getir firması, Getir Motor Kurye ve Getir Araçlı Kuryelik iş modelleri dışında, Getir Esnaf Kurye iş şeklini de hayata geçirdi. Bu iş modelinde, tıpkı Trendyol Express Kuryelik ve Hepsijet Kuryelik işlerinde olduğu gibi, kendinize ait şirketinizi kurmanız beklenir. Bu modelde standart bir maaş ya da ödeme yoktur ve bu model Getir’deki diğer iş alternatiflerine kıyasla daha fazla kazanç olanağı sunar. Eğer 29 yaşından küçükseniz, genç girişimci olarak birçok vergiden muaf bir şekilde ve 1 yıl SGK priminiz ödenecek şekilde kendinize ait şahıs şirketinizi kurabilir, Getir Esnaf Kuryelik işini yapabilirsiniz.

Getir Esnaf Kuryelik İşi İçin Gerekenler; Getir Esnaf Kurye Başvuru Şartları

Getir esnaf kuryelik işi için temel olarak aşağıda sunulan şartları sağlamanız beklenir;

Bahsettiğimiz üzere, Getir Esnaf Kurye işinin en temel şartı kendinize ait aracınızın/motorunuzun olmasıdır.  Adınıza ait şahıs şirketinizin bulunması gereklidir. Sahip olduğunuz aracı kullanmak için gereken sınıfta ehliyete sahip olmanız şarttır; Motor için A1 veya A2 sınıfı motor ehliyeti gereklidir. Aracınızın/ motorunuzun bakımı ve yakıtı size ait olacaktır. En az 1 yıl motokurye olarak çalışma tecrübesi gereklidir. Getir Esnaf Kurye Başvurusu için gereken diğer şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Herhangi bir adli sicil kaydının olmaması
 • Aktif ceza puanınız bulunması ve Ehliyet ceza puanının 50 ve altı olması
 • Çalışacağınız bölgeye hakim olmalısınız.
 • Yoğun tempoda çalışmaya elverişli olmak

 

Getir Esnaf Kuryelik Ne Kadar Kazandırır?

 

Getir esnaf kuryelik işinde ücretlendirme diğer iş modellerinden farklılık arz eder. Getir Esnaf Kuryelik işinde saatlik 22 TL kazanç elde edersiniz. Bu miktar kendi aracınızla çalışmanız halinde saatlik 27 TL’ye çıkar. Bunun yanısıra, teslim edilen paket başına 1,5 TL ücret alır, yemek siparişi teslimi durumunda ise 2,95 TL alde edersiniz. Tüm bunların dışında yaptığınız teslimatlar sırasında aldığınız bahşişler ve hafta sonu çalıştığınız günler için kazandığınız Getir kuponları size ekstra kazanç olarak döner.

Tüm bu ücretleri bir arada düşündüğümüzde, aylık kazancınızın 6 bin TL ile 8 bin TL arasında bir meblağa erişebileceğini varsayabiliriz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı