Fatura Ödeme Merkezi Açmak 2021 (Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği)

Günümüzde fatura ödeme merkezlerinin sayısında çok önemli bir miktarda artış gözlemlenmektedir. İnsanların gelir seviyesinin artması ile birlikte fatura harcamalarında ve çeşitliliğinde büyük bir yükseliş söz konusudur. Bu da ortaya birden çok faturanın ortaya çıkmasına ve bu faturaların ödenmesi için birden çok kurumun ziyaret edilmesini zaruri halet getirmektedir. Fatura ödeme merkezleri ise, bu ihtiyacı karşılayan, insanların çok sayıda faturasını bir merkez üzerinden ödemesini sağlayan bir kurum ve oluşumdur.  Fatura ödeme merkezlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, fatura ödeme merkezi bayilik şartları nelerdir? sorusu ortaya sıkça sorulmaya başlanmıştır.

Aynı şekilde Fatura ödeme merkezi bayiliği ne kadar kazandırır? Fatura ödeme merkezi kar marjı ne kadardır? Fatura ödeme merkezi açmak mantıklı mıdır ? Faturamatik Bayilik, N Kolay fatura ödeme merkezi bayilik şartları nelerdir? gibi sorular Google’da çokça aranmaya başlamıştır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki Fatura Ödeme Merkezi açmak oldukça mantıklı bir girişimdir. Fakat bu iş sektöründe bazı kişi ya da kişilerin yaptığı dolandırıcılık girişimleri toplumda olumsuz bir etki oluşturmuştur. Bu yüzden böyle bir işe girişecek olanların profesyonel bir iş yeri açmaları, hatta mümkünse bu işi bir firmanın çatısı altında yapmaları önerilir. Çünkü potansiyel müşterilerde oluşacak güven adına oldukça önemlidir.

Fatura Ödeme Merkezi Bayilik Şartları

Birçok iş sektöründe nasıl bazı gerekli şartlar isteniliyorsa, Fatura Ödeme Merkezleri için de Bayilik şartları bulunmaktadır.

  • Öncelikle girişimciler, halkın yoğun olarak kullandığı bir cadde üzerinde en az 15.20 metre karelik bir dükkân bulmalıdır.
  • Esnaf ve Sanatkârlar Odasına kayıt olunmalıdır.
  • Bağlı bulunduğunuz il veya ilçe belediyesinden gerekli yasal izinleri almanız gerekmektedir.
  • Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine giderek vergi levhasını almalısınız.
  • Dükkânınızda sabit bir telefon bulundurmalısınız.
  • İstihdam edeceğiniz elemanlar, eğitimli ve saygılı kişilerden oluşmalıdır.
  • Müşteriler çoğu zaman faturalarını son gün getirirler, bu yüzden gün içerisinde bütün faturaların ödemesinin gerçekleştirilmesi de Fatura ödeme merkezi bayilik şartları arasında yer almaktadır.

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği Karlı Mı?

Temel olarak fatura ödeme merkezleri çok düşük bir kar marjı ile çalışıyor gibi gözüküyor olabilir. Ancak işin arka planı hiç öyle değildir. Çünkü her faturadan elde edilen minimum kar miktarı 2-3 liradır. İyi bir mekâna açılan fatura merkezleri ayda on binlerce fatura ödemesi gerçekleştirmektedir. Bu da basit bir hesapla girişimcilere aylık 10 bin ile 15 bin lira kar demektir. Bu kısa matematik hesabından sonra fatura ödeme merkezi açmak mantıklı mı? Fatura ödeme merkezi bayiliği karlı mı sorusu, kesinlikle evet şeklinde cevaplandırılabilmektedir.

Burada şunu göz ardı etmemek gerekir ki, her bir müşterinin tek bir faturası olmamaktadır. Yani bir müşteri yalnızca telefon faturasını değil, elektrik, internet, doğalgaz ve daha pek çok kurumun fatura ödemesi için size gelecektir. Eğer işinizi dürüst ve ilkeli yaparsanız her bir müşterinin komşuları ve arkadaş çevresi de artık sizin potansiyel müşteriniz demektir. Bu yüzden işlerinizde daha çok kazanmak istiyorsanız müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmalısınız.

Fatura Merkezi Bayilik Bedeli

Fatura ödeme merkezi bayiliği maliyet bakımından oldukça avantajlı bir iştir. Birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilmekle birlikte ortalama bir fatura ödeme merkezinin maliyeti 15.000 Türk Lirasıdır. Fakat başka bir firmanın bayilik çatısı altında bu işlemi gerçekleştirecekseniz, o zaman isim hakkı bedeli gibi hesaplar da işin içine gireceği için, bayilik bedeli ile birlikte bu maliyet ortalama 25.000 ila 40.000 lira gibi bir maliyete yükselmektedir.

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Değerlendirme

User Rating: 3.75 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı