Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak 2021

Özellikle ev hanımlarının evde yapabileceği işler arasında yer alan işlerden biri de evde nikah şekeri paketleme işidir. Bu iş, çeşitli firmalar aracılığıyla, düğünlere nikah şekeri hazırlanması ve paketlenmesi işidir. Bugün çok sayıda ev hanımı, boş zamanlarında nikah şekeri yaparak para kazanmakta ve ev bütçesine katkı sağlamaktadır.

Peki evde nikah şekeri paketleme işi nasıl yapılmaktadır? Nikah şekeri hazırlayarak ne kadar para kazanılabilir? Nikah şekeri paketleme işi yapmak için hangi şartları taşımak gerekir? Evde nikah şekeri paketleme işi veren firmalar hangileridir? Bu ve benzeri pek çok sorunun cevabını Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak 2019 isimli bu yazımızda bulabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde Nikah Şekeri Yapma İşi, bu iş ile ilgili olan şirketler tarafından verilen şeker ve paketlerin hazırlanmasıyla yapılır. Bağlı bulunduğunuz firma size şeker ve bu şekerleri paketlemeniz için bazı kaplar ve eşyalar verir. Siz de talimat doğrultusunda, sizden istenildiği şekilde bu şekerleri paketlersiniz. Hazırladığınız şeker sayısınca, firmadan para kazanırsınız.

Nikah şekeri paketleyerek para kazanmak isteyenlerin el çabukluğuna ihtiyacı vardır. Bu da, alıştırma yapılarak kazanılan bir özelliktir. Dolayısıyla, her paketleme size hız katacak ve paketleme işinde her geçen gün daha fazla para kazanmaya başlayacaksınız.

Evde Nikah Şekeri Yapma İşi Karlı Bir İş midir?

Evde nikah şekeri paketleme işinden ne kadar para kazanacağınız tamamen size kalmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu işe ayıracağınız zaman ve el çabukluğunuz daha fazla nikah şekeri üretmenize ve dolayısıyla da daha fazla para kazanmanıza yol açacaktır. Sonuç olarak net bir kar marjından bahsetmek mümkün olmamakla birlikte, nikah şekeri paketleme işinin ortalama bir kara sahip olduğunu söylemek mümkündür. Evde, boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla nikah şekeri paketleyen ev hanımlarının aylık ortalama 1.500 TL ila 2.500 TL arasında kazandığı ifade edilmektedir.

Nikah Şekeri Yapmak İçin Nelere İhtiyaç Vardır?

Nikah şekeri üretimi maliyete düşük bir iştir. Şöyle ki; nikah şekeri üretiminde kullanılacak malzemeler arasında, tül parçaları, isteğe ve siparişe bağlı olarak değişebilen şekerler, kokulu taşlar ya da karanfil gibi kokulu ürünler, ayrıca parçaları birleştirmeniz için gereken sıcak silikon ve silikon tüpleri, kurdele parçaları gibi malzemelerdir. Bu malzemeleri internet üzerinden kolaylıkla bulabileceğiniz gibi herhangi bir tuhafiyeciden de kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bunun yanında evden çalıştığınız için iş yerine ulaşmak için ulaşım masrafı, öğle aralarında yemek masrafı ve işten geri dönmek için yol masrafı gibi masrafların bulunmaması maliyetlerinizin daha da düşük olmasını sağlayacaktır.

Evde Nikah Şekeri Yapma İşi Veren Firmalar 2019

Evde nikah şekeri yapma ve paketleme işi veren çok sayıda firma vardır. Bu firmalara ulaşmak için bulunduğunuz bölgede bu hizmeti veren firmalara ulaşmanız gerekmektedir. Bu işi bireysel olarak yapmayı planlıyorsanız, internet üzerinden, örnek tasarımlara bakarak ve kendi tasarımlarınızı geliştirerek, düğün şekeri üretebilir ve bu ürünleri evlenme hazırlığında olan insanlara satabilirsiniz.

Müşterilerinizi başta İnstagram olmak üzere, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformaları üzerinden bulabilir ve satışlarınızı bu mecralar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde düğün organizasyonu yapan şirketlerle de iletişime geçebilir ve ürünlerinizi onlara da pazarlayabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var, nikah şekeri artık yalnızca düğünlerde değil, yeni doğan çocuklar için de dağıtılmaktadır. Dolayısıyla bu sektör yılın her dönemi hareketli bir haldedir.

Evde Nikah Şekeri Yapma işi haricinde farklı ek işler arıyorsanız, sitemizde yer alan Sermayesiz İş Fikirleri yazımıza mutlaka göz atın.

 

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi

Maliyet
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 3.3 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı