İş Fikirleri

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak 2019 (Evde Mum Yapma İşi)

Evden para kazanmanın çok sayıda yolu bulunmaktadır. Bu işler arasında, davetiye hazırlamak, düğün şekeri yapmak ve dikiş nakış gibi işler yer almaktadır. Evden yapılabilecek işler arasında bulunan işlerden biri de evde mum yapma işidir. Bugün çok sayıda kişi, evde çeşitli tasarımlara sahip mumlar üreterek para kazanabilmektedir.  Peki evde mum yapmak için neler gerekli? Evde yapılan mumlar nasıl satılır? Evde mum yapma işi karlı mıdır? Mum nasıl yapılır? Bu yazıda, konuyla ilgili bu ve bunun gibi çok sayıda sorunun yanıtını bulabilir ve mum yapma işi hakkında kendinize yön verebilirsiniz. İşte Evde Mum Yapma İşi ile ilgili tüm detaylar.

Evde Mum Yapma İşi

Bildiğiniz gibi mumlar kolay şekil alabilen ve fiziksel şekillerini ortamın ve içinde bulundukları kaplara göre kolaylıkla değiştirebilen malzemelerdir. Birçok kişi hala evinde anlamda mum bulundurmaktadır. Bunun sebebi genellikle çeşitli dekoratif amaçlardan ileri gelmektedir. Aynı şekilde elektriklerin gitme ihtimaline karşı evinde mum bulunduranların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Çeşitli esanslarla ve renklerle üretilen bu mumlar, birçok insanın hem görsel anlamda hem de kokuları bakımından cezbetmektedir. Dolayısıyla mum sektörü hala canlı ve hareketli bir sektördür.

Peki mum yaparak para kazanılabilir mi? Bu sorunun cevabı şüphesiz evettir. Bugün yalnızca Türkiye’de değil, dünya üzerinde pek çok insan mum üreterek para kazanabilmektedir. Bu işin evde ek iş olarak yapılan türü ise genellikle dekoratif olarak üretilen ve süs eşyası olarak kullanılan mumlardır. Bu mumlar, ev hanımları ve evden çalışmak isteyen kişiler tarafından yapılır. Bu mumların yapımında çeşitli kaplar kullanılır. Eski mumlar eritilerek bu kaplar içerisinde yeni bir şekil alır. Aynı şekilde mumlara farklı renkler ve farklı kokulardaki çeşitli esanslar da eklenir.

Evde Yapılan Mumlar Nasıl Satılır?

Evde imal edilen mumlar çeşitli ilan siteleri aracılığıyla ve Twitter, İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden satışa sunulur. Bu tür dekoratif amaçlı mumları satın alan oldukça büyük bir kitle vardır. Bu kitleye ulaşmanız halinde, ürettiğiniz mumlardan çok güzel paralar kazanabilir ve ileride daha profesyonel bir işletme haline gelebilirsiniz.

Unutmayın ki, yaptığınız mumlar ne kadar çekici ve sıra dışı olursa o oranda müşteri toplama şansınız olur. Bu yüzden ürettiğiniz mumların dışını çeşitli malzemelerle; simlerle, kurdelelerle ya da farklı renklerdeki çiçeklerle, süsleyebilir ve daha çok ilgi çekmeyi başarabilirsiniz.

Arkadaşlarınıza ve komşularınıza, yapmakta olduğunuz işten bahsedebilirsiniz ve mumlarınızı satın alan kişilerin ürünlerinizden ne kadar memnun kaldıklarını anlatarak, müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz. Son olarak dekoratif malzemelerin satışıyla ilgilenen firmalarla iletişime geçip, ürünlerinden bir kaç örneği onlara iletebilir ve toplu sayıda sipariş alabilirsiniz.

Mum Yapmak Karlı Bir İş mi?

Mum yapma işinden elde edeceğiniz kar oranı tamamen sizin üretim ve pazarlama yeteneğinize bağlı bir şeydir. Şayet ürettiğiniz ürünlerin maliyetini düşürebilir ve bu işe önem veren kitlelere ulaşabilirseniz bu işten oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Benzeri İş Fikirleri İçin Tıklayın

Evde Mum Yapma İşi

Maliyet
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: Be the first one !
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı