En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2021

Yüksek Faiz Veren Bankalar sürekli bir yarış içerisindedir, 2020 yılına girmeye hazırlandığımız şu dönemlerde bankalar mevduat faiz oranlarını açıklamak üzere ve faiz oranları yeni yıla göre şekillenecektir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020 senesi içerisinde oldukça rekabet içerisinde olacaktır, çünkü artık son 10 yılda parasını faizde değerlendiren insanların sayısının 200 kat arttığı ekonomi yazarları tarafından belirtilmektedir. Bu sebeplerden ötürü bankalar faiz konusunda ciddi bir reklam, çaba ve yatırım içerisindedirler.
Webkolik Genel Blogu bu konuda ciddi noktalara değinmiş ve gerçekten detaylı analizlerle net rakamları ortaya koymuştur. Genel Blog sitesinden bu tarz yazılara ulaşmanız mümkün incelemenizi tavsiye ederiz, ayrıca sadece banka ve ekonomi konuları değil aynı zamanda iş fikirleri* hakkında ciddi bilgiler ve paylaşımlar yapmaktadır.
Faiz konusunda ise İNG Bank, TEB, Fibabanka en güncel ve yüksek oranları sunan bankalardır. Genellikle faizi yüksek veren bankalar özel yatırımlı şirketlerdir. Kamu bankaları bu konuda özel bankaların biraz daha gerisinde kalmakta ancak rekabet öyle bir noktaya gelmiştir ki kamu bankalarıda faiz veren bankalar arasında yerini almaya çok yaklaşmış durumdadır.

Bankalar Listesi 2020

İNG Bank ; İNG Bankası yüksek faiz veren bankaların en başında gelmektedir, yıllardır ülkemizde yatırım yapan bu özel banka, faiz ve kredi noktasında oldukça başarı göstermektedir. Yaptığı hızlı işlemler, yüzlerce şubesi olması, internet bankacılığının hızlı ve kullanışlı olması müşterilerin bu bankaya yönelmesine yol açmaktadır. Yıllık Faiz oranın %11,75 olduğu düşünülürse faizler konusunda ciddi düşünülecek bankalar arasındadır.

TEB ; Türkiye Ekonomi bankası ise faiz yarışının her daim içinde olmuş bir bankadır, Türkiyede son 10 yılda ciddi yatırımlar yapan ve faiz konusunda kendini hergün geliştiren bir banka olması sebebiyle oldukça tercih edilmektedir. Yıllık faiz oranının %11,00 olduğunu düşünürsek yatırım yapmak için hiçbir engel yoktur.

Fibabanka ; Fibabanka adını özellikle büyük firmalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde duyurmuştur, faiz mantığı üzerine kurulu olan bu banka müşterilerine özel faizler uygulamanın yanı sıra %12,00 civarı bir faiz vermektedir. Şube sayısının diğer bankalara nazaran biraz daha düşük olması her ne kadar düşünrsede yatırım için hiçbir sorun yaşamayacağınız ortadadır.

Güncel Faiz Veren Bankaların listesi sürekli olarak yenilenmekte ve faiz oranları güncel olarak yenilenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı