En İyi 5 Kripto Borsası ve Platformu

En İyi Kripto Borsaları

Birçok kişi kripto para satın almak için güvenli borsalar araştırıyor.  En iyi kripto borsaları düşük komisyon ücretlerine, birden fazla yatırım seçeneğine ve varlıklarınıza kolay erişim olanığına sahiptir.

Bu tür platformlar özellikle Bitcoin, Etherum ve birçok altcoinin ticaretini yapmanızı sağlar. Dilerseniz bu tarz borsalarda kripto para varlıklarınızdan faiz kazanmanız da mümkündür. Aşağıda son dönemlerde öne çıkan bazı borsalardan bahsedeceğiz. Bu makalede yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak yorumlanamaz. Bir yatırımcı olarak borsalar da dahil yatırım yapacağınız her alanda kendi araştırmanızı yapmalısınız.

 

En İyi Kripto Para Birimi Platformları ve Borsaları

İşlem yapılan her kripto para borsasının farklı avantajları ve komisyon ücretleri vardır. Kirpto para yatırımı ve altcoin yatırımı ilginizi çekiyorsa, önünüze çıkan tüm yatırım seçeneklerini de karşılaştırdığınızdan emin olun.

Coinbase

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsası olarak öne çıkmaktadır. İlk kez kripto para alacaklar için kolay bir kullanım olanağı sunar ve bu borsa birçok yatırım seçeneğine de sahiptir.

Dilerseniz, Coinbase ile kısa videolar izleyerek ve Coinbase Kazanma özelliği ile test sorularını yanıtlayarak belirli madeni paralar için ücretsiz kripto para ödülleri kazanabilirsiniz.

Alıcılar, bağlı bir banka hesabından, banka kartından veya PayPal’dan fiat para birimiyle alım satımları finanse edebilir.

Ayrıca platform, işlemleri gerçek zamanlı olarak yürütür. Bu, fon transferinin tamamlanmasını beklemek ve mükemmel satın alma fiyatını potansiyel olarak kaçırmak zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Coinbase’de küçük bir piyasa değeri olan daha yeni altcoinleri bulma olasılığınız daha düşük olsa da, en popüler kripto para birimlerinin çoğunu kolayca bulabilirsiniz.

Standart Coinbase platformu için işlem ücretleri rekabetten daha yüksek olabilir. Bunun yerine, Coinbase Pro platformunu rakip hizmetlere benzer daha düşük işlem ücretleri ile kullanmayı düşünün.

İşte birkaç diğer Coinbase Pro avantajı:

– Kullanımı kolaydır.
– Farklı hesap finansman seçenekleri sunar.
– Basit görevlerle ücretsiz kripto para kazanabilirsiniz.
– Eskiye kıyasen daha düşük ücret ve komisyonlar.

Eksileri

– Diğer borsalardan daha az yatırım seçeneğinin olması
– Kullanıcıların özel anahtar erişimine sahip olamayışı

Kraken

Kraken, kripto borsaları arasında düşük ücretleri ve birçok kripto alım satım seçeneği sunan bir diğer popüler borsadır.

Platformun kullanımı Coinbase’den biraz daha zor olabilmektedir.  Çünkü bu borsa daha çok profesyonel tüccarlar için tasarlanmıştır. İndirimli komisyon ücretleri için Coinbase Pro platformunu zaten kullanıyorsanız, muhtemelen benzer bir deneyim ile karşılaşılaşacaksınız.

Bu borsada, kullanıcılar teknik analiz fiyatlama çizelgelerine ve gerçek zamanlı sipariş defterine erişim sağlar.

Hesabınıza nakit para yatırmak, diğer borsalardan daha karmaşık gelebilir. Bu borsada, banka hesabınızı standart hesabınıza bağlamak yerine çekim hesabınızdan para transferi yapmanız gerekebilmektedir.

Yine kullanıcılar Kraken hesaplarına para yatırmak için kripto pozisyonlarını transfer edebilir ya da diğer kripto paralarla takas edebilirler.

Yatırımcılar ayrıca katılan sahip oldukları kripto paraları stake edebilir ve stake gelir – farming geliri kazanabilirler. Staking ödülleri haftada iki kez alınır genelde.

Kraken borsasında, kaldıraçlı işlemler bağlamında marj hesapları açabilir ve ayrıca vadeli işlemlerde işlem yapabilir. Ancak, bu özelliğin çoğu yatırımcı için çok riskli olduğunu unutmamalısınız.

Artıları

50’den fazla yatırım seçeneği sunar.
Nispeten düşük işlem ücretleri bizi karşılar.
Teknik grafik araçları mevcuttur.
Kripto para stake edilebilir ve stake geliri kazınılabilir

Eksileri

Nakit depozito havalesi gerekir.
Kraken, yeni yatırımcılar için kullanımı daha zor platformdur.
Coinbase veya Gemini gibi temel web düzeni bulunmamaktadır.

 

Binance

Eğer elliden fazla kripto para birimi seçeneğine sahip olmak ve gelişmiş bir ticaret platformu kullanmak istiyorsanız Binance’i borsasını düşününebilirsiniz. Bu borsada fiat ve mevcut kripto pozisyonlarınızı BNB ile ya da BUSD gibi stablecoin’ler ile değiştirebilirsiniz.

Binance platformu diğer borsaların sunmadığı altcoinler ile işlem yapma olanağını sunar.

Binance’in Amerika Birleşik Devletleri (ABD) sürümünün (Binance US) uluslararası Binance.com’dan daha az yatırım seçeneğine sahiptir ve ABD’deki sektör düzenlemeleri nedeniyle ABD’de ikamet edenlere açısından çeşitli kısıtlamalar mevcuttur.

Binance borsasında işlem ücretleri oldukça rekabetçidir. Genel olarak anlık alış emirleri için biraz daha yüksek ücret ödeyebilirsiniz. Daha düşük bir işlem ücreti ödemek için, maksimum ticaret fiyatı ile limit tipi emirler vermeyi düşünebilirsiniz.

Binance borsasında, yeni başlayan yatırımcılar için oluşturulmuş temel bir kullanım platformu ve profesyonel tüccarlar için ise gelişmiş ticaret platformu vardır.

Binance borsasında işlem yapan deneyimli yatırımcılar, fiat para birimi ile satın alma siparişlerini finanse etmek yerine 100’den fazla kripto para çifti ticareti yapabilirler. Bu borsaya, dilerseniz hesabınızı bir banka hesabına bağlayarak veya banka havalesi yoluyla da para yatırabilirsiniz.

Diğer bazı kripto borsaları gibi, kripto pozisyonlarını stake edebilir ve faiz geliri elde edebilirsiniz. Ancak bu borsadaki stake ödülleri nispeten daha düşük oranlarla karşımıza çıkar.

Artıları

Birçok yatırım seçeneği bulunur
Temel ve gelişmiş platformlar vardır
Birden fazla hesap finansman seçeneği sunar

Eksileri

Çevrimdışı depolama seçeneği yoktur
Şunlar için idealdir: Aktif tüccarlar ve BNB stablecoin ticareti

Gemini

 

Gemini borsası kullanıcılarına kullanımı kolay ve çoğu yatırım uygulamasına benzer bir kullanım deneyimi sunar.  Bu borsada, teknik analiz araçları isteyen gelişmiş yatırımcılar “ActiveTrader” seçeneğini kullanabilirler.

Diğer birçok borsa ile kıyaslandığında, ActiveTrader platformu daha düşük işlem ücretleri ile karşımıza çıkar. Genel olarak, yeni başlayanlar için ideal olan “standart web veya mobil platform”larını kullanıyorsanız, burada yaptığınız işlemler için oldukça rekabetçi ve düşük ücretlerle karşılaşırsınız.

Artıları

Düşük işlem ücretleri ile karşımıza çıkar.
Temel ve gelişmiş ticaret platformları mevcuttur.
Stake olanağı mevcuttur.

Eksileri

Temel ve standart platformlar için ücretler ActiveTrader’dan daha yüksektir.
Yüksek çevrimdışı depolama para çekme ücreti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı