Ekomini Bayilik Şartları 2021 (Ekomini Market Açmak)

2012 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren Ekomini Perakende Marketler zinciri, şu an 1500’ün üzerinde şubesiyle hizmet vermektedir. Sermayesi olan ve yatırım yapmak isteyen birçok girişimcinin şu günlerde en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi ise şudur; Ekomini Bayilik Veriyor mu? Evvela belirtmek gerekir ki, Ekomini, Bayilik almak isteyen girişimcilere belirli şartlar karşılığında bu büyük ailenin bir üyesi olma imkânı tanımaktadır. Firmanın oldukça sağlam bir yapısı bulunmakta olup tamamen müşteri memnuniyeti merkezli hizmeti esas almıştır.

Ekomini sıradan marketlerden biraz farklı bir yapıdadır. Bünyesinde hemen her kategoriden ürünü bulmak mümkündür. Şirket her markanın ürününü bulundurmak yerine en çok tercih edilen ve kaliteli olarak görülen markaları bünyesinde barındırmaktadır. Fiyatlandırma noktasında da müşterilerine oldukça makul bir fiyat sunan Ekomini marketler zinciri, özet olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyattan sunmaktadır. Ürün tedariki noktasında da oldukça başarılı olan firma, bayilerine de bu noktada en ufak bir sorun yaşatmamaktadır.

Ekomini Bayiliği alan girişimciler genel olarak şu gruplarda ürün satışı yapmaktadırlar: Gıda ürünleri, şarküteri ürünleri, süt ve süt ürünleri, gazlı ve gazsız olmak üzere hemen her tür içecek çeşitleri, alkollü içecek çeşitleri, diğer tekel ürünleri, kişisel bakım ve temizlik ürünleri vb. Müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan firma bayilerine de oldukça önem vermekte olup, her tür desteği sağlamaktadır.

Ekomini Bayilik Şartları Nelerdir?

Eğer siz de Ekomini franchise almak istiyorsanız, birçok firmada olduğu gibi bu firmanın da koyduğu belli şartları taşımak zorundasınız. İşte, Ekomini Bayilik Şartları;

  • İlk olarak girişimci bir ruha sahip olmalı ve açacağınız şubenin takibini bizzat kendiniz yapmalısınız.
  • Ticareti ve perakende mağazacılıktan az çok anlamanız gerekli olup, açacağınız Ekomini marketini en erken gece 24.00’a kadar açık tutmalısınız.
  • Şayet bir Ekomini bayisi olacaksanız temel seviyede bir bilgisayar kullanma becerisine sahip olmanız gerekiyor.
  • Açmayı düşündüğünüz şubenin büyüklüğünün en az 30 metrekare olması gerekmektedir. Ortalama bir mağaza büyüklüğü ise 50 metrekare olarak belirlenmiştir. Bir Ekomini mağazasının azami büyüklüğü 100 metrekaredir civarındadır.
  • Bayilik almak isteyen girişimciler tüm resmi izin işlemlerini kendileri halletmelidir.
  • Vergi ödeme ve ruhsat izinleri eksiksiz olarak halledilmiş olmalıdır.
  • Ekomini çalışma günleri ve saatleri genel merkez tarafından belirlenmekte olup, aksi belirtilmedikçe şubeler haftanın 7 günü açık tutulmalıdır.
  • Ekomini franchise şartları arasında, firmanın belirlermiş olduğu ürünler dışında ürün satılamaması ve farklı bir yerden ürün temininin mümkün olmaması da yer almaktadır.

Ekomini Bayilik Bedeli

Ekomini marketler zinciri ailesinin bir üyesi olmak istiyorsanız eğer, yeterli bir sermayeye sahip olmalısınız. Sizin için gerekli olan sermaye miktarı temelde açacağınız şubenin bulunduğu ile, ilçeye, konuma ve büyüklüğe göre değişmektedir. Fakat genel olarak Ekomini Bayilik Bedeli ortalama 50.000 TL gibi bir sermaye gerektirmektedir.

Ekomini Bayilik Başvurusu

Ekomini Bayilik Başvursunu, firmanın kendi sitesinde yer alan iletişim formu üzerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan genel merkez telefonu üzerinden firma ile iletişim sağlayarak, mağaza açma talebinizi iletebilirsiniz.

Ekomini İletişim

Ekomini Bayiliği almak istiyorsanız, aşağıdaki telefon numarasından genel merkeze ulaşabilir ve sorularınızın cevaplarını birinci ağızdan alabilirsiniz.

Tel: 0216 586 80 00

Ekomini İletişim Formu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı