Evde Dikiş Nakış İşi Yaparak Para Kazanmak 2021

Günümüzde pek çok ev hanımı, boş vakitlerini değerlendirmeye çalışmakta ve bu saatler içerisinde ek işler yaparak kazanç sağlayabilmektedir. Evden yapılabilecek işler arasında çok sayıda iş çeşidi bulunmaktadır. Bunların hemen hepsine internet üzerinden yapılacak kısa bir araştırmayla ulaşmak mümkündür. Evden çalışma fikrine yatkın olan kişiler bu işlerden, kendileri için uygun olanı tercih ederek evde çalışma imkanı bulmakta ve ev bütçesine çeşitli miktarlarda katkı sağlama fırsatı yakalamaktadır. Bu yazımızda, ev hanımları için evde yapılabilecek işlerin başında yer alan dikiş nakış işini ele alacağız.

Evde Dikiş Nakış İşi, bugün pek çok ev hanımı tarafından yapılan bir iştir. Seri üretilen fabrikasyon ürünler yerine el yapımı, özgün ve kaliteli ürünleri tercih eden kimselerin oluşturduğu ihtiyaç, evde dikiş nakış işinin ortaya çıkmasına ve bu alanda büyük bir istihdam açığının oluşmasına sebep olmuştur. Bu açık, eli dikiş nakış işlerine yatkın olan ev hanımlarıyla doldurulmaya başlanmıştır. Çeşitli işletmeler vasıtasıyla veya doğrudan müşteriyle buluşan ev hanımları, gelen talepler doğrultusunda istenen ürünleri evde elle üretmeye başlamış ve bu ürünlerden hatırı sayılır ölçüde gelir elde etmeye başlamıştır.

Şayet siz de bu konuda yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız, evde dikiş işi ile güzel gelirler elde edebilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Peki Dikiş işi nasıl yapılır? Dikiş işi karlı mı? Dikiş Nakış işi yapmak için hangi şartları taşımak gerekir? Bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabını, sizler için hazırladığımız bu yazıda bulabilirsiniz.

Dikiş Nakış Nasıl Yapılır?

Dikiş nakış işi kolay sayılabilecek bir iştir. Bu konuda az da olsa yeteneğiniz varsa ve gerekli aletler ve teçhizatlara sahipseniz dikiş işine hemen başlayabilirsiniz. Şayet ilk defa dikiş nakış yapacaksanız hemen her belediyenin halk eğitim merkezinde açtığı dikiş kurslarına katılabilir ve kısa sürede işi tamamıyla öğrenebilirsiniz. Bu tür kurslar çoğu zaman ücretsizdir.

Bu kurslardan edindiğiniz tecrübe ile öncelikle küçük çaplı basit işlere girişebilir, kendinizi geliştirdikçe daha büyük ölçekli işler alabilirsiniz. Bu işi yaptıkça el yeteneğinizin geliştiğini ve her geçen gün daha da profesyonel hale geldiğinizi göreceksiniz. Dikeceğiniz modelleri, çalıştığınız işletmelerden veya direkt müşterilerden alıp bu modelleri evde, boş zamanlarınızda dikecek ve bitirciğiniz her için ücret alacaksınız.

Dikiş Yaparak Para Kazanma

Evde işlediğiniz dikiş ve nakışları pek çok yoldan paraya çevirebilirsiniz. Şayet bir aracı vasıtasıyla bu işi yapmıyorsanız, bir firmaya çalışmıyorsanız, kendi ürünlerinizi Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siteleri üzerinden satışa çıkarabilir, Sahibinden.com ve Letgo gibi siteler üzerinden ilanlar oluşturup müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bunun dışında, bu işle iştigal eden firmalara başvurabilir ve bu firmalardan düzenli olarak iş alabilirsiniz.

Dikiş İşi Karlı mı?

Dikiş Nakış işinin size kazandıracağı ücret tamamen sizin potansiyelinize ve müşteri portföyünüze bağlıdır. Şayet bu işi belirli firmalar aracılığıyla yapıyorsanız, geliriniz düzenli fakat sınırlı olur. Ancak kendi işletmenizi kurar, sosyal medya ve ilan siteleri aracılığıyla doğrudan tüketiciye ulaşmayı başarırsanız, kar marjınız yükselir. Bugün dikiş nakış işiyle ilgilenen ev hanımlarının ortalama 2 bin ila 5 bin lira arası bir gelir sağladığı ifade edilmektedir.

Evde Dikiş Nakış İşi Veren Firmalar 2019

Bugün evde dikiş nakış işi veren pek çok firma vardır. Bu firmalar genellikle, bulundukları lokasyona yakın olan bölgelerdeki ev hanımlarına iş verirler. Şayet siz de dikiş nakış işi ile ilgileniyor ve bu işten düzenli olarak gelir elde etmek istiyorsanız, yaşadığınız bölgelerdeki Dikiş Firmalarına müracaat etmelisiniz. Bu tür firmaları internet üzerinden araştırarak kolayca bulabilirsiniz.Bir firma ile çalışmak yerine, kendi sosyal medya hesaplarınız açarak, sahibinden.com gibi ilan sitelerine ilan vererek, kendi müşterilerinizi bulabilir ve tekil işler yaparak daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Evden Yapılabilecek diğer iş fikirlerine göz atmak için, Sermayesiz İş Fikirleri yazımıza mutlaka bir göz atın.

 

Evde Dikiş İşi Yaparak Para Kazanma

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 4.15 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı