DeFacto Bayilik Veriyor mu? Defacto Bayilik Şartları 2021

DeFacto, 2003 yılında Zeki Cemal Özen tarafından kurulmuş bir giyim firmasıdır. Firma ilk mağazasını 2004 yılında İstanbul’da açmıştır. Kısa süre içerisinde büyük bir büyüme gösteren firma, 11 yıl içerisinde tüm dünyaya hizmet vermeye başlamış ve birçok ülkede şubesini açmıştır. Yaptığı kampanyalar ve indirimleri sayesinde müşterilerin ilgisini üzerine toplayarak, rakiplerine oranda daha hızlı bir şekilde büyüyen DeFacto, daha pek çok sebepten ötürü tüketicilerin ilk tercihi haline gelmeyi başarmıştır. Türkiye içerisinde 332, yurt dışında ise 100’den fazla mağazası bulunan DeFacto, Türkiye’deki en büyük ikinci tekstil firması olarak görülmektedir.

Peki DeFacto Bayilik Veriyor mu?, Defacto Bayilik Şartları Neler? DeFacto Bayilik Bedeli Ne Kadar? DeFacto Bayiliği Karlı mı? DeFacto Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Bu yazıda, DeFacto Bayiliği hakkında bu ve bunun gibi pek çok sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz. İşte DeFacto Bayiliği hakkında bilmeniz gereken her şey.

DeFacto Bayilik Veriyor Mu?

Bilinirliliği oldukça yüksek bir marka olan DeFacto’nun Türkiye’deki en büyük ikinci tekstil mağazası olduğunu söylemiştik. DeFacto’nun kaliteli ve bilinen bir firma olması, bu sektöre girmek isteyen girişimcilerin dikkatini çekiyor. Dolayısıyla tekstil alanında faaliyet göstermek isteyen pek çok kişi ve kuruluş, gözünü ilk olarak DeFacto ve LCW gibi firmalara dikiyor. Ve ilk olarak bu gibi çokça bilinen ve tercih edilen firmalardan Franchise almaya gayret ediyor.

Peki DeFacto Bayilik veriyor mu? DeFacto Franchise sistemi var mı? Bu soruların yanıtı, Evet olarak karşımıza çıkıyor. Yani DeFacto Bayilik veriyor fakat firmanın bayii adaylarını oldukça hassas bir şekilde seçtiğini söylemek gerekiyor. Öncelikle bir DeFacto şubesi açmak için ciddi bir finans gücü gerekiyor. Dolayısıyla sermaye gücü yeterli olmayan yatırımcıların, daha küçük ölçekli firmalara yönelmesi daha makul gözüküyor.

Zira yalnızca mağaza tasarımı bile oldukça yüksek maliyetlere sahip olan bu firmanın bayilik bedeli de bir o kadar yüksek. Bunların yanı sıra DeFacto bayiliği alabilmek için sektörel deneyim aranıyor. Sonuç olarak, DeFacto bayilik şartlarını sıkı tutarak, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışıyor. Ve şube açma izni vermeden önce, adayları sıkı bir eleme sürecinden geçiriyor.

DeFacto Bayilik Şartları Nelerdir?

DeFacto markasının bayiliğini alabilmek için firmanın sunmuş olduğu şartlara uygun bir girişimci ve yatırımcı olmanız gerekiyor. Bu şartlar arasında aşağıdaki maddeler yer alıyor;

  • Yönetim kabiliyetinizin yüksek olması,
  • Giyim sektöründe tecrübeli olmanız,
  • Ana veya işlek bir cadde üzerinde bir dükkan veya bir AVM’de mağazanızın olması,
  • Şube olarak kullanılacak alanın DeFacto açmaya elverişli, büyük bir alana sahip olması,
  • Ayrıca Depo olarak kullanılabilecek bir alan gerekiyor
  • Son olarak tüm bunlar için yeterli bir sermayenizin bulunması şart koşuluyor

DeFacto Bayilik Bedeli Ne Kadar

DeFacto’dan bayilik alabilmek için ortalama yatırım sermayenizin 400 bin TL’nin üstünde olması gerekiyor. Mağazanızın lokasyonu üstte bahsettiğimiz gibi ana ve işlek bir cadde veya bir alış veriş merkezi içerisinde bulunması gerekiyor. AVM mağazalarında 2 veya daha fazla kata sahip dükkana ihtiyaç duyuluyor. AVM dışındaki mağazalarda ise minimum 120 m2’lik bir satış alanı bulunması gerekiyor. Mağazanın kurulumu ve lokasyon şirket tarafından bizzat belirlenip, gerekli işlemler yapılarak anahtar teslim olarak sunuluyor.

DeFacto Bayilik Başvurusu (İletişim)

Adres: DeFacto Plaza Basın Ekspres Yolu Bahariye Cad. No.31
34303 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon: 0850 222 27 15

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı