Bayilik Veren Firmalar

Burger King Franchise Şartları ve Bayilik Bedeli 2019

Ülkemizde 2000 yılı başlarından itibaren faaliyet göstermeye başlayan ve dünyanın en önde gelen Fast-Food zincirlerinden biri olan Burger King, çok kısa bir sürede ülkemizin pek çok yerine yayılmayı başarmıştır. Peki, Burger King Franchising veriyor mu? Yoksa şubelerini kendi bünyesinde mi açıyor? Burger King Franchise Ücreti ne kadar? Burger King Bayilik şartları neler? Burger King Açmak Karlı mı?

Yalnızca ülkemizde değil, dünyanın hemen her ülkesinde yüzlerce şubeye sahip olan bu marka, dünya genelinde büyük bir güvene ve üne sahiptir. Bu kadar hızlı bir şekilde yayılmayı, Franchise sistemine borçulu olan firma, Türkiye’de de bayilik vermektedir. Türkiye’de Burger King’in tüm hakları ve bayilik verme yetkisi bir Master Franchise firması olan TAB Gıda’nın elindedir.

1995 yılında kurulan Tab Gıda’nın bünyesinde, Sbarro, Popeyes, Burger King, Usta Dönerci ve Arby’s gibi markalar yer almaktadır. Tab Gıda başta Burger King olmak üzere tüm bu markaların bayiliğini vermektedir. Ana binası İstanbul Beşiktaş’ta yer alan firma, Burger King bayiliği vermeye hak sahibi olan tek kurumdur.

Burger King Bayilik Şartları

Diğer pek çok firma gibi Burger King’in de franchise için koyduğu bazı şartlar vardır. Bir Burger King şubesi açmak isteyen herkesin bu şartları taşıması gerekmektedir. Peki Burger King Franchising şatları nelerdir? İşte Burger King Bayilik Şartları;

  • Burger King şubesi haline getirilecek olan yerin belli bir büyüklüğe sahip olması gerekmektedir. Bu büyüklük, dükkan, cadde üzerinde ise 300 metrekare, bir AVM içerisinde ise en az 120 metrekare olarak belirlenmiştir.
  • Açılacak olan şubenin kesinlikle baca sistemi olmalı ve cafe-restoran izin belgesi bulunmalıdır.
  • Cadde üzerindeki dükkânlar için düz giriş şartı aranmaktadır.
  • Eğer açılacak şube AVM içerisinde değilse, caddenin yaya trafiğine en yakın olan kısmında bulunmalıdır.
  • Şayet bölgede başka bir Burger King bayisi var ise aradaki mesafe en az 1,5-2 km olmalıdır.
  • Şubede çalışacak olan elemanların güvenilir, eğitimli ve saygılı kişiler olması gerekmektedir.

Burger King Açmak Karlı mı?

Hemen her bayisine oldukça iyi paralar kazandıran Burger King firmasının ürünlerindeki kar oranı ortalama %15-20 civarındadır. Bu yüzden Burger King açmak karlı mı? şeklindeki bir soruya, rahatlıkla evet cevabını vermek mümkün. Kabaca bir hesap yapılacak olursa; %40 gıda ve diğer sarf malzemelerine harcanmakta, %20-25 kira ve dükkânın genel masraflarına harcanmakta, %20-25 işçilik ve personel giderlerine harcanmakta geriye kalan %15-20’lik kısım ise doğrudan size kar olarak kalmaktadır.

Tabi bu rakamlar işletmenin büyüklüğü ve müşteri yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre orta halli bir Burger King şubesi, aylık 250.000-300.000 TL arası ciro yapmaktadır. Buda aylık net kârın 50.000 TL civarında olduğu anlamına gelmektedir.

Burger King Franchise Bedeli

Burger King kendisinden ilk defa isim hakkı talep eden girişimcilerden, yatırımın yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişen fiyatlarda ücretler talep etmektedir. Burger King Franchise Bedeli, firmanın kendi sitesinde yer alan bilgiye göre ortalama 500.000-700.000 Dolar+KDV’dir. Genel olarak firma 20 yıllık sözleşme yapmakta ve sonrasında eğer talep olursa sözleşmeyi devretme imkânı sunmaktadır.

Bunun yanında Burger King Royalty bedeli denilen reklam ve pazarlama payı için de KDV hariç ciro üzerinden %13 pay alınmaktadır.

Burger King Franchise Başvurusu

Burger King Bayilik Başvurusunu, firmanın kendi sitesinde yer alan iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. Franchise başvurusunu bizzat firmanın genel merkezine giderek yapmanız, işlemlerin hızlanmasında etkili olacaktır.

Burger King İletişim

Burger King Franchise verme hakkına sahip olan TAB Gıda’nın iletişim bilgileri aşağıdaki şekildedir.

Adres: Dikilitaş Mahallesi Emirhan Caddesi No:109 Beşiktaş / İstanbul

Tel: 444 54 64

İletişim Formu

Burger King Franchising Puanı

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: Be the first one !
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı