BP Bayilik Şartları 2019 | Benzin İstasyonu Bayiliği

Ülkemizde ve dünya genelinde şubeleri bulunan ve dünyadaki en büyük petrol şirketleri arasında gösterilen Britanya kökenli BP Bayilik çalışmaları sayesinde, dünyanın neredeyse hemen hemen her ülkesinde faaliyet göstermektedir. Çok eski bir geçmişe sahip olan bu dev şirket, faaliyetlerine ilk defa 1900’lü yılların başlarında başlamıştır. Firma kendi iş prensibi olarak faaliyet gösterdiği hemen her ülkede, kazancının bir kısmı ile sosyal yardım faaliyetlerine harcamaktadır.

BP’den bayilik almak isteyen girişimcilerin yüksek bir sermaye birikimine sahip olmaları gerekmektedir. Akaryakıt istasyonu noktasında hemen her girişimcinin ilk hayali olan BP, bayilik noktasında çok sıkı şartlar belirlemiş durumdadır. Firma, marka bilinirliği çok yüksek olan ve kaliteli ürün çeşitleri ile hedef kitlesini giderek çoğaltmakta, müşterilerine her zaman en iyiyi sunmaktadır. Bu özelliğinden dolayı BP Bayiliği her daim diğer petrol istasyonu bayiliklerinden önde gelmiş ve petrol istasyonu kurmak isteyenlerin ilk tercihi olmuştur.

BP Bayilik Şartları

BP Bayiliği konusundaki en önemli husus, firmanın da kabul edeceği, petrol istasyonu kurulabilecek uygun bir lokasyon bulmanızdır. Bütün lokasyon izinleri resmi kurumlarca verildiği için, girişimcilerin yer seçimine çok dikkat etmesi gerekmektedir. Şayet hâlihazırdaki bir şubenin bayiliği devir olarak alınmayacak, yeni bir petrol istasyonu açılacaksa, gerekli ruhsatlar ve izinler için bazı ücretlerin karşılanması gerekmektedir.

BP Bayilik şartlarını madde madde sıralamak gerekirse

  • İlk olarak bayilik açılabilmesi için uygun bir lokasyon bulunmalıdır.
  • Bunun akabinde petrol istasyonunun açılabilmesi için tüm resmi izinlerin ve ruhsatın alınması gerekmektedir.
  • İstasyonun çevresinin ve müşterilerin güvenliği oldukça önemli bir konu olarak öne çıkmaktadır.
  • Müşteri memnuniyetinin ve istasyonun her tür hijyen koşullarına sahip olması gerekmektedir.

BP Bayilik Bedeli

BP, marka bilinilirliği kendisine göre daha düşük olan diğer firmalara kıyasla, çok daha pahalı bir yatırım sermayesi gerektirmektedir. Marka bilinilirliği, kaliteli ürün hizmeti, dünya genelindeki başarılı organizasyonu ve müşteri sadakati, ister istemez BP bayilik ücretlerinin yükselmesine yol açmaktadır. BP’nin yatırım bedeli hakkında tam net bir bilgi bulunmamaktadır. Fiyatı veya fiyat aralığı petrol istasyonunun açılacağı ile ve ilçeye göre değişebilmektedir.

Net bir rakam için doğrudan başvurulmalı ve lokasyon özelinde verilen tekliflere bakılmalıdır. Yine de açılan bayiliklere baktığımızda ve genel bir araştırma yaptığımızda şöyle bir veriye ulaştık. Eğer siz de bu başarılı ve popüler olan akaryakıt istasyonundan bayilik almayı düşünüyorsanız, franchise bedeli olarak 500.000 ila 600.000 Dolar arasında bir sermayeyi gözden çıkarmalısınız. Yazılan bu fiyata pompalar, demirbaşlar, idari bina, akaryakıt tesisatı, tanklar, pompa otomasyonu ve dış cephe kaplamaları da dâhil edilmiştir.

Şayet BP Bayilik almayı düşünen bir girişimci iseniz, ticari geçmişinizin ve yine ticari sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Çok uluslu bir şirket olan BP, isim hakkı vereceği kişileri marka imajı açısından iyi bir araştırmadan geçirmektedir.

Petrol İstasyonu Kurmak için Neden BP Tercih Edilmeli

BP, dünyanın en büyük ve en prestijli petrol şirketlerinden bir tanesidir. Bu sebeple böyle bir bayiliği almakla otomatikman tüketicinin güvenini kazanmış olmaktasınız. BP Bayilik almanın avantajları arasında, BP’nin marka bilinilirliğinin yanı sıra, her daim yaptığı reklamlar kampanyaları ile bayilerine destek olmdası da yer almaktadır. Kendisini her alanda güncel tutan şirket, otomotiv sektöründeki her tür teknolojiyi yakından takip etmektedir.

Bu sayede ürünlerini en kısa süre içerisinde güncellemekte ve müşterilerine her tür imkânı anında sağlamaktadır. Sadece akaryakıtla sınırlı kalmayarak BP Shoplar sayesinde müşteriler yine geniş ürün çeşidi arasında en temel ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir.

BP Bayilik Başvurusu

BP Bayilik Başvursunu, firmanın kendi sitesinde yer alan iletişim formu üzerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan genel merkez telefonu üzerinden firma ile iletişim sağlayarak, petrol istasyonu açma talebinizi kendilerine iletebilirsiniz.

BP İletişim

BP’den Bayilik almak isteyenler aşağıdaki telefon numarlarından BP’nin ana merkezi ile iletişime geçebiliriler

0212 473027 27

0532 755 27 27

 

BP Bayilik Puanı

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Ortalama Puan

User Rating: 5 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı