Bayilik Veren 7 Sigorta Firması ve Bayilik Şartları 2021

Hem dünyada hem de ülkemizde son yılların en popüler mesleklerinden bir tanesi de sigortacılıktır. Günümüzde pek çok girişimci sigorta acenteliği açarak, çeşitli firmanın sigorta bayiliklerini yaparak, bu pastadan istifade etmektedir. Son bir kaç yılda içerisinde yapılan araştırmalara göre Türkiye’de açılan toplam sigorta acentesi sayısı 21 binin üzerine çıkmıştır. Bu da, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de bu sektörün oldukça rekabet içeren bir sektör olduğunu göstermektedir.

Şayet siz de bu sektör ile ilgileniyor ve bu büyük pastadan pay almak istiyorsanız, sigortacılık yapabilir ve kendinize ait bir sigorta acentesi açabilirsiniz. Günümüzde sigorta bayiliği veren pek çok sigorta firması bulunmaktadır. Hemen hemen her şirket kendi ilke ve şartları doğrultusunda sigorta bayilikleri vermekte ve şahısların sigorta acentesi açmasına aracılık etmektedir. İlgili sektörde yer alan firmaların bayilik verirken aradığı ilk husus tecrübe ve yeterli seviyede eğitimdir. Şayet bu konuda tecrübeli iseniz ve bu işi iyi bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorsanız, oldukça kolay bir şekilde bir sigortacı açabilirsiniz.

Bu yazıda sizler için, Bayilik Veren Sigorta Firmaları, Sigorta Acentesi Açmak İçin Gerekli Şartları, Sigorta Acentelik Başvurusu Yapmayı, Sigorta Acentesi Kar Marjı ile ilgili bilgileri bir araya getirdik. Umarız bu yazıdan en iyi şekilde istifade eder ve ileride kendi sigorta acentenizi açabilirsiniz.

Sigorta Acenteliği ile İlgili Detaylı Bilgilere Sigorta Acenteliği Açmak isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Axa Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

AXA Sigorta, ülkemizde faaliyet gösteren en önemli sigorta şirketlerden bir tanesidir. Oldukça farklı teminat şartları ile bayilik veren AXA Sigorta’nın Bayilik Şartları bölgeden bölgeye farklılık arz etmektedir. Örnek vermek gerekirse, Doğu Anadolu Bölgesinde AXA Sigorta Acentesi Açmak isteyen için öne sürülen şartlar çok daha esnek olurken, Marmara Bölgesi için daha katı ve sıkı şartlar bulunmaktadır. Şayet sizin açacağınız bölgede AXA Sigorta acentesi hiç yoksa sizden talep edilecek olan şartlar çok daha esnek olacaktır.

Sigorta acenteliği açılacak olan yer fiziki yeterlilik şartlarını sağlamalı ve asgari mal varlığı olarak 25.000 TL tutarında bir sermayeye sahip olunmalıdır. AXA Sigorta Bayilik Bedeli diğer firmalara göre oldukça uygundur. Aynı şekilde bu firmadan bayilik alabilmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince tutulan levhaya kayıtlı olunması gerekmekte ve fiziksel, idari, teknik ve insan kaynakları bakımından gerekli alt yapıya sahip olunmalıdır.

AXA Sigorta Başvurusu – İletişim : 02012 334 24 24

Anadolu Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olarak 1925 yılında kurulan ve o günden bugüne aralıksız hizmet veren Anadolu Sigorta ülkemizin en büyük sigorta şirketi konumundadır. Anadolu Sigorta Bayiliği almak istiyorsanız diğer firmalara göre biraz daha zorlanacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. Anadolu Sigorta, bayilik almak isteyen kişiler için eğer üniversite mezunu değiller ise en az iki yıl iş tecrübesi şartı koşmaktadır. Kesinlikle dürüst, güvenilir ve müşteri memnuniyetine önem veren kişilere bayilik verilmektedir.

Anadolu Sigorta Bayilik Şartlarının diğer sigorta firmalarına göre biraz daha ağır olduğunu ifade etmiştik. Aynı şekilde Anadolu Sigorta’nın Bayilik Bedeli de diğer sigorta firmalarına göre biraz daha tuzlu. Bu firmadan bayilik  alacak olan kişilerin Türkiye’de yerleşik olması ve asgari mal varlığı şartını sağlaması gerekmektedir. Buradaki asgari mal varlığı ise gerçek kişilerde 50.000 TL, tüzel kişilerde ise 200.000 TL olarak belirlenmiştir. Aynı şekilde sigorta acentesi olarak açılacak olan mekânın yeterli şartları sağlaması gerekmektedir.

Anadolu Sigorta Bayilik Başvurusu – İletişim: 0850 744 07 44

Sompo Japan Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Oldukça popüler hale gelen ve son dönemlerin en parlak sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Sigorta Bayilik Veren önemli sigorta şirketler arasında yer almaktadır. Sompo Japan Sigorta Bayilik Şartları arasında 4 temel husus bulunmaktadır. Bayilik almayı düşünen her girişimcilerden Sigorta Mukabele Kanunu açısından tüzel ya da gerçek kişi acentelerde paydaşlar ile şirketi temsil edecek yöneticilerde bulunması gereken nitelikleri sağlamaları istenmektedir.

Aynı şekilde belirtilen teminat yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, bunun yanında girişimcilerin, şirketin beklediği prim üretim portföye sahip olması beklenmektedir. Sigorta Acentesi olarak kullanılacak mekânın her türl, teknik, fiziki ve iletişim noktasında gerekli alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Yukarıda sayılan özellikleri sağlayan ve kendine güvenen girişimciler aşağıdaki adres üzerinden Sompo Japan Sigorta ile iletişime geçebilir, sigorta acentesi açmak için bayilik başvurusunda bulunabilirler.

Sompo Japan Sigorta Bayilik Başvurusu – İletişim: 0850 250 81 81 / www.sompojapan.com.tr

Neova Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Sigortacılık sektöründe her geçen gün hızla büyüyen ve sektörün adeta parlayan yıldızı haline gelen Neova Sigorta Acente Açmak isteyen girişimcilerden belli başlı bazı şartları yerine getirmelerini talep etmektedir. Hemen her sigorta şirketinde olduğu gibi bu şirketin de girişimcilerden beklediği şartların başında müşteri memnuniyeti ve dürüst bir iş ahlakı ilkesi yer almaktadır.

Bunun yanında gerekli olan teminat bedeline sahip olunması gerekmektedir. Neova Sigorta Bayilik Bedeli, acentenin açılacağı yere ve şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Sigorta acentesinin açılacağı mekânın nezih, her tür fiziki, teknik ve donanımsal alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Neova Sigorta’nın online acente başvuru adresi de bulunmaktadır.

Neova Sigorta Başvurusu – İletişim: 444 1 636 / www.neova.com.tr

Groupama Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Özünde Fransız merkezli bir sigorta şirketi olan Groupama Sigorta, Türkiye pazarına Başak Emeklilik, Başak Sigorta, Güven Hayat ve Güven Sigorta şirketlerini satın alarak giriş yapmıştır. Groupama hâlihazırda sektördeki en önemli ilk beş şirketten bir tanesi konumunda yer almaktadır. Groupama Sigorta Bayilik Şartları diğer sigorta şirketleri ile yine oldukça benzer durumdadır. Groupama Sigorta’nın bayilik şartlarının başında, acente açmak isteyen girişimcilerin sektör tecrübesine sahip olması şartı yer almaktadır.

Bayilik acentesinin açılacağı mekânın kolay ulaşılabilir, temiz, idari, fiziki ve teknik alt yapısının sorunsuz olması gerekmektedir. Müşteri memnuniyetine çok önem veren şirket bayilik almayı düşünen girişimcilerden ve çalıştıracakları elemanlarından da aynı hassasiyeti beklemektedirler. Groupama Sigorta Bayilik Başvurusunda bulunmak isteyen kişiler online olarak da bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Groupama Sigorta Bayilik Başvurusu – İletişim: 0212 852 04 09 / www.groupama.com.tr

Allianz Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Merkezi Almanya’da bulunan Allianz Sigorta, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden bir tanesi konumundadır. Ülkemizde de müşterisi sayısı en çok olan beş şirket arasında yer alan Allianz Sigorta, bildiğiniz bütün sigorta türlerinde hizmet sağlamaktadır. Bir girişimci olarak Allianz Sigorta’dan Bayilik almak sizler için oldukça karlı bir yatırım olacaktır.  Fakat ülkemizde en çok acentesi bulunun şirketler arasında yer alan Allianz Sigorta, bayilik işini oldukça sıkı tutmakta ve her isteyen kolay kolay vermemektedir.

Allianz Sigorta Bayilik şartları diğer pek çok sigorta firmasıyla benzeşmektedir. Köklü ve deneyimli şirket kendilerinden bayilik talep eden girişimcilerden kesinlikle iyi bir eğitim düzeyi ve iyi bir iş tecrübesi talep etmektedir. Bunun yanında teminat noktasında da şirkete iyi bir teminat gösterilmesi zorunludur. Allianz Sigorta bayilik şartları arasında yer alan bir diğer husus, sigorta acentesi olarak açılacak mekânın hemen her tür teknik ve fiziki alt yapıya sahip olması ve yeterli düzeyde eleman bulundurması gerekliliğidir. Sizde Allianz Sigortaya Başvuruda bulunabilir ve kendi sigorta acentenizi açabilirsiniz.

Allianz Sigorta Bayilik Başvurusu –  İletişim: 0850 399 99 99 / www.allianzsigorta.com.tr

Ak Sigorta Bayilik Şartları ve Bedeli

Aynı zamanda banka olarak faaliyet gösteren Akbank’a bağlı bir sigorta şirketi olan Ak Sigorta Bayilik Şartlarını sağlayan girişimcilere Sigorta Acentesi açma imkanı sunmaktadır. Bu ailenin bir üyesi olmak isteyen girişimcilerin gerekli şartları yerine getirmesi ve Ak Sigorta’ya bayilik başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hali hazırda gözle görünür bir acente ağı bulunmayan şirket, diğer sigorta şirketlerinin talep ettiği teminatları talep etmektedir.

Genel olarak sizden iyi bir iş tecrübesi geçmişi istemektedir. Bunun yanında acente açacağınız mekânın her tür noksandan arındırılmış ve eleman bakımından da yeter sayıda olmasını istemektedir. Müşteri memnuniyeti noktasında da asla taviz verilmemesini isteyen şirkete online başvuru yapabilmektesiniz.

Ak Sigorta Bayilik Başvurusu – İletişim 444 27 27 / acentelerdestek@aksigorta.com.tr  

Sigorta Bayiliği (Sigorta Acentesi Açmak)

Destek
Yatırım
Kar Marjı
Büyüme

Kar Marjı

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı