Anket Doldurarak Para Kazanma 2019 (Anket Doldur Para Kazan)

Anket doldurarak para kazanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Kulağa her ne kadar absürt bir şeymiş gibi gelse de, bu mümkün. Zira günümüzde pek çok şirket, çeşitli konularda insanların fikirlerini almak ve tepkilerini ölçmek için büyük paralar ödeyerek anket çalışmaları yaptırmakta. Daha önce çarşıda, pazarda birebir görüşme yoluyla yapılan bu çalışmalar, her şeyde olduğu gibi artık sanal alem üzerinden yürütülmekte. Ve bu işi aracı olan kurum ve kuruluşlar, bir diğer deyimle anket siteleri gerçekleştirmekte. Dolayısıyla anket doldurarak para kazanmak mümkün bir hal almaktadır. Peki Anket Doldurup Para Kazanmak için ne yapmak gerekir? En güvenilir ödüllü anket siteleri hangileridir? Anket doldurarak ne kadar para kazanılabilir?  İnternetten en çok para kazandıran ödüllü anket siteleri hangileridir? Hepsi ve daha fazlası Anket Doldur Para Kazan isimli bu yazımızda. 

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Mantığı Nedir?

Büyük bir şirket düşünün, kullanıcılarının bir ürün hakkındaki yorumunu almak için ne yapması gerekir? Eskiden, belirlenen bölgelere anketörler gönderilir ve bu anketörlere, yaptıkları her anket için 10 lira gibi ücretler ödenirdi. Bu da şirketlerin, gerçek kullanıcılara ulaşması için oldukça büyük bir bedel ödemesine sebep olurdu.

Günümüzde ise bu uygulamanın yerini anket doldurma siteleri aldı. Bu siteler, söz konusu şirketlerle anlaşmalar yaparak, onların belirledikleri şartlara uygun üyelere, ilgili anketleri göndermekte ve elde ettikleri kârı, kullanıcılarıyla paylaşmaktadır. Bu sayede anketler hızlı bir şekilde, hitap edilen kitleye, çok daha uygun fiyatlarla ulaşmaktadır. Bu da, bu gibi anket sitelerine üye olup, gönderilen anketleri doldurarak para kazanmayı mümkün hale getirmiştir.

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurarak para kazanmaya imkan tanıyan çok sayıda site bulunmaktadır. Bu siteler şirketlerle anlaşarak, aldıkları ücretleri, anketi cevaplandıran kullanıcılarıyla paylaşırlar. Dolayısıyla, Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanırım sorusunun net bir cevabı yoktur.

Bu konuyu şu şekilde ifade etmek daha doğru olur; Anket sitelerinden para kazanma hususunda, elde edilen geliri belirleyen pek çok etken vardır. Örneğin büyük bir şirket, oldukça dar bir konuda detaylı bir araştırma yapmak istemektedir. Ve bu iş için ayırdığı bütçe de oldukça büyüktür. Söz konusu şirket, piyasada bulunan en iyi anket sitelerinden birine veya bir kaçına işi verir. Elde ettiği geliri kullanıcılarıyla paylaşan anket sitesi, en uygun profillere ilgili anketi gönderir ve anket ücretini 5 lira olarak belirler. Dolayısıyla bu anketi dolduran kişiler 5 lira gibi bir para kazanır.

Aynı şekilde, küçük bir firma, olukça küçük bir bütçe ile küçük bir konuda anket yaptırmaya karar verir. Ve piyasadaki anket firmalarıyla anlaşma yapar. Elde ettiği karı, kullanıcılarıyla paylaşan şirket, bu anket için 2 lira gibi bir ücret vereceğini duyurur.

Sonuç olarak size gönderilen anket sayısına ve gönderilen anketin niteliğine göre kazancınız değişir. Fakat tahmini bir rakam ifade etmek olursak, 3, 4 adet Anket Sitesine kayıt olarak gönderilen anketleri doldurmanız halinde aylık yaklaşık olarak 200 TL ila 400 TL arasında bir gelir elde edebilirisiniz. Tabi bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da var. Yazımızın devamında ilgili detayları okuyabilirsiniz.

Anket Sitelerine Nasıl Kayıt Olunur?

Bir anket sitesine kayıt olmak, Facebook’a kayıt olmaktan hiç de farklı değildir. Yapmanız gereken sizden istenilen bilgileri düzgün bir şekilde girmektir. Zira bu, doğru anketin doğru profile ulaşması için oldukça önemlidir. Şayet gerekli kısımları tam doldurmaz, yarım bırakırsanız, gönderilen anketlerin sayısında bir düşüş olacaktır. Ayrıca bu tür profillere genellikle da az para kazandıran anketler gönderilmektedir. Dolayısıyla profiliniz ne kadar gerçekçi olursa, para kazanma oranınız o kadar artacaktır.

Dikkat: Sizden kimlik numarası, anne ve baba adı gibi oldukça özel bilgiler isteyen sitelere güvenmeyin. Zira normal bir anket sitesi, sizden böyle bilgiler istemez. Bir anket sitesine kayıt olurken Google üzerinden küçük bir araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Güvenli Midir?

Güvenli bir anket sitene kayıt olmak pekala güvenlidir. Fakat her sektörde olduğu gibi, bu alanda da kötü niyetli firmalar, anket siteleri bulunmaktadır. Anket doldurarak para kazanma konusunda en sık rastlanılan problemlerin başında ödeme alamamak gelmektedir. Bu yüzden kayıt olurken gizlilik sözleşmesini okumak, Google’dan site hakkında küçük bir araştırma yapmak sizin faydanıza olacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, aşağıda bulunan en iyi anket sitelerini inceleyebilirsiniz.

En İyi Anket Siteleri (Para Kazanabileceğiniz En Güvenilir 12 Anket Sitesi)

Anketle para kazandıran, özellikle Türk kullanıcılara hitap eden site sayısı maalesef ki çok az. Yurt dışında anket doldurarak para kazanma imkanı sunan çok sayıda anket sitesi, kullanıcılarına anket başında 1-5 Euro verirken, Türkiye’de bu rakam bazen 50 kuruşa kadar inebiliyor. Bir de söz konusu sitelerde güven problemi çıkınca, anket doldurarak para kazanma fikrinin pek de bir cazibesi kalmıyor. Buna rağmen, mailinize gelen anketleri, boş zamanlarınızda doldurarak, ek iş yapmak, ek gelir elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki en iyi anket sitelerinden birine üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte en güvenilir anket siteleri.

Myiyo 

Myiyo, anket doldurarak para kazanabileceğiniz en iyi sitelerden biri olarak öne çıkıyor. Bu siteye üye olanlar, yalnızca üyelik için 500 puan gibi bir ödül elde ediyor. Bu da bugünkü kurla 3 TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Site 20 bin puana yani 20 Euro’ya ulaşan kullanıcılarına, banka havalesi yoluyla ödeme yapıyor. Bu puana ulaşmak için, e-posta adresinize gönderilen anketleri doldurmanız yeterli oluyor. İstenilen bilgileri tam ve en doğru şekilde girmek, gönderilen anketlerin sayısını artırıyor. Myiyo Türkiye başta olmak üzere yaklaşık olarak 15 farklı ülkede faaliyet gösteriyor.

Clixsense

15 yıllık oldukça köklü bir PTC sitesi olan Clixsense’e üye olarak size verilen görevleri yerine getirebilir ve dolar bazlı yüksek meblağlarda paralar kazanabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere bir PTC sitesi olan Clixsense, size yalnızca anket doldurma görevi vermez, ayrıca reklamlara tıklama, reklam izleme gibi görevler de veriri. Evden ek iş arayanlar için oldukça ideal bir site olan Clixense’i kullanarak ödemelerinizi Paynoneer veya Skrill üzerinden alabilir veya Tango Card kullanıp çeşitli alışveriş siteleri üzerinden eşyalar alabilirsiniz.

Napolyon

En iyi anket siteleri arasında gösterilen Napolyon, ödüllü anketlerin yanı sıra, kullanıcılarına çok sayıda bilgi yarışması yapıyor. Bu yarışmaların ödülleri ise 25 lira ile 100 lira arasında değişiyor. Siteye üye olan herkes, ilk üyelik ödülü olarak 2.500 Napolyon Puanı kazanıyor. Hesabınızdaki puanın miktarı 100 bine ulaşınca, ödemenizi banka havalesi yoluyla çekebiliyorsunuz. 100 Napolyon Puanı yaklaşık olarak 100 TL gibi bir fiyata karşılık geliyor. Siteden para çekmek yerine, çeşitli yerlerde kullanabileceğiniz hediye çeki de talep edebiliyorsunuz. Napolyon, anket doldurarak para kazanma konusunda, diğer pek çok anket sitesinden önce geliyor. Diğer pek çok sitede olduğu gibi Napolyon’da da tam bir profile sahip olmanız, bilgilerin tamamını doldurmanız, size gönderilen anket sayısını artıracaktır.

Benderimki

Anket doldurarak para kazanma konusundaki en güvenilir sitelerden biri de pek çok büyük firma ile iş birliği yapan Benderimki.com’dur. Oldukça mükemmel bir işleyişe sahip olan bu siteden anket doldurmak için PC/Bilgisayar başında olmanıza gerek yok. Sitenin mobil uygulamasıyla, hatta Facebook uygulaması üzerinden anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Site size doldurmanız için gönderdiği her anket için 100 ile 300 akçe arasında bir ödül veriyor. Hesabınızdaki akçe miktarı 100 bine yani 100 TL’ye ulaşınca paranızı hesabınıza havale yoluyla veya telefonunuza lira olarak çekebiliyorsunuz.

Toluna

En iyi ödüllü anket sitelerinden biri olan Toluna, kullanıcılarına doldurdukları anketler için N11’de harcayabilecekleri hediye çekleri veriyor. Aynı şekilde sitedeki bakiyenizi telefonunuza lira olarak çekebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken size gönderilen anketleri doldurarak en az 40 bin puana yani 25 liraya ulaşmak. Site profil bilgilerini dolduran herkese başlangıç olarak 2 bin puan hediye ediyor zaten. Geriye kalan miktar ise doldurulan anketlerle tamamlanıyor.

Fikir Pazarı

Anket doldurarak  para kazanabileceğiniz sitelerden bir diğer de FikirPazarı’dır. Careffour Market’le anlaşmalı olan bu site, kullanıcılarına yanıtladıkları anketler karşılığı, market harcamalarında kullanabilecekleri kuponlar vermektedir. Siz de siteye üye olarak, mail adresinize gelen anketleri cevaplamak suretiyle ödül kazanmaya başlayabilirsiniz.

Valued Opinions

Dünyanın en büyük online anket şirketlerinden biri olan Valued Opinions, 1 milyondan fazla üyesiyle en iyi anket doldurarak para kazanma şirketlerinden biridir. Siteye üye olan kullanıcılar, posta kutularına gelen anketleri çevirim içi olarak yanıtlayabilmekte ve kazandıkları puanları Hepsiburada.com’da harcayabilecekleri hediye çeklerine dönüştürebilmektedir. Aynı şekilde puanları Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarına lira olarak çekmek de mümkündür.

MarketAgent

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz en güvenilir sitelerden bir diğeri de MarketAgent.com’dur. Siteye kaydolup, profilinizi tam ve eksiksiz doldurduktan sonra size gönderilen anketleri yanıtlayarak para kazanabilirsiniz. Hesabınızdaki para 15 Euro’ya ulaştığında ise banka havalesi yoluyla çekebilirsiniz.

GlobalTestMarket

GlobalTestMarket, anket doldurarak kazanç sağlayabileceğiniz en köklü sitelerden biridir. 1999 yılında kurulan bu siteye üye olarak, filmler, restoranlar, otomobiller ve benzeri gibi çeşitli konularda, size yöneltilen soruları yanıtlamak suretiyle para kazanabilirsiniz. Hesabınızdaki bakiye 50 Dolara ulaşınca ise paranızı kolay bir şekilde, banka havalesi yoluyla çekebilirsiniz.

i-Say 

i-Say, en yeni Anket-Para Kazanma sitelerinden biridir. Kendi anketlerinizi de oluşturabileceğiniz bu sitede kazancınız 5 Euro’ya ulaşınca deme alabiliyorsunuz. Aynı şekilde hesabınızdaki puanları çeşitli alışverişlerde kullanabiliyorsunuz.

JoinHiving

JoinHiving, Türkiye’de de faaliyet gösteren, anket doldurarak para kazanma sitelerinden biridir. Çözdüğünüz her anket için çeşitli miktarlarda puan veren bu siteye üye olarak Euro bazlı kazanç elde edebilirsiniz. Sistemin tek kötü yanı ise ödemeleri PayPal yolu ile yapmasıdır. JoinHiving hesabınızda 6 bin puan birikinde bunu 7.5 Euro olarak PayPal hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Mobrog

Bir Alman araştırma firması olan Mobrok, Türkiye dahil pek çok ülkede faaliyet göstermekte ve anket doldurarak para kazanma imkanı sunmaktadır. Anket başında 1 TL ila 7 TL gibi bir ücret veren Mobrog, kazancınızı Skrill hesabınıza yatırmaktadır.

Ödüllü Anket Sitelerinden Ödeme Almak

Anket sitelerinin ödeme için sunduğu çok sayıda şart ve yöntem mevcuttur. Bu sektörde faaliyet gösteren sitelerin tamamı, ödeme yapmak için belli bir puana ulaşılmasını şart koşar. Bu puan yakalandığı taktirde, sitenin izin verdiği yöntemlerle ödeme alınabilir. Bazı siteler banka havalesi ile ödeme yaparken, bazıları, PayPal, Skrill, Payoneer gibi ödeme yöntemlerini kullanır. Bazı siteler ise ödeme yapmak yerine Hepsiburada, N11 gibi sitelerde kullanabileceğiniz hediye çekleri veya telefon liraları verir. Yukarıda, bu işi en iyi şekilde yapan, anket doldurarak para kazan sitelerinin ödeme yöntemleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Güvenilir Mi?

Her alanda olduğu gibi bu alanda da güvenilmez bazı firmalar bulunmaktadır. Anket doldurarak gelir elde etmek isteyenlerin karşılaştıkları en büyük problemlerden biri ödeme alamamaktır. Zira bazı siteler çok sayıda görev verdikten sonra size vadettiği kazancın üstüne yatmaya çalışır. Dolayısıyla bir siteye üye olup anket doldurmaya başlamadan önce, o site hakkında Google’dan küçük bir araştırma yapmakta fayda vardır.

Kimler Kazanabilir?

Anket doldurarak herkes para kazanabilir. Zira bu belirli bir kitleye mahsus bir ek iş değildir. Tekrar hatırlatmakta fayda var ki, anket sitesinden en çok para kazananlar, reklamcıların hitap ettiği topluluklar içerisinde yer alan insanlardır. Yani Yozgat’ta faaliyet gösteren bir firma, kamuoyu yoklaması için yaptıracağı bir anketi, yalnızca Yozgat’ta yaşayanların yanıtlamasını talep eder. Bu yüzden kayıt sırasında sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde vermeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Ödüllü Anketler Ne Sıklıkla Gelir?

Anketler ne zaman gönderilir sorusunun net bir cevabı yoktur. Zira anket siteleri, araştırma yaptırmak isteyen firmalardan aldıkları işler sayesinde para kazanırlar. Şayet üyesi olduğunuz anket sitesi büyük firmalarla çalışıyor ve çok sayıda firma tarafından tercih ediliyorsa, size gönderilen anketlerin sayısı ve sıklığı da artacaktır. Aksi durumda ise gelen anket sayısı azalacak, kazandığınız ücret de bu nispette az olacaktır.

Ödüllü Anket Sitelerinde Kazancımı Nasıl Artırabilirim?

Anket doldurarak para kazanma imkanı sunan siteler, onlara iş veren firmaların talepleri doğrultusunda hareket ederler. Dolayısıyla talep edilen, fikri öğrenilmek istenen kitle arasında yer almanız, size daha çok para kazanma imkanı sunacaktır. Şayet profilinizi eksik bıraktıysanız ve araştırma yaptıran firmaların hedef kitlesi içerisinde yer almıyorsanız, o zaman kazancınız düşecektir. Bu yüzden tavsiyemiz, bir kayıt oluştururken genel olarak daha çok popüler alanları tercih edin. Hatta yaşadığınız yeri Bitlis, Çorum gibi iller yerine Ankara ve İstanbul gibi iller yapın.

Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin Tıklayın

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Oldukça geniş kapsamlı ve son derece aydınlatıcı bir makale olmuş, devamını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı